نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/10/21      11:41:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:431


نسخه چاپی
سارقان اينترنتي دستگير شدند
گروه استان ها – مرکزی - افرادي که با ترغيب شهروندان به خريد يك برنامه موبايلي، آنها را به درگاه جعلي بانكي هدايت كرده و در حدود 3 ميليارد ريال از حساب فريب خوردگان برداشت كرده بودند در تحقيقات پليس فتا استان دستگير شدند.

سرگرد "احسان آنقی" رئيس پليس فتا فرماندهي انتظامي استان مركزي در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: در پی تحقیقات کارشناسان مرکز مبارزه با جرایم سایبری استان و کنترل مجرمان سابقه دار در حوزه فضای مجازی مشخص شد يك سایت اینترنتی با استفاده از درگاه جعلی بانک نسبت به برداشت غیرمجاز از حساب بانکی افراد اقدام می کند که رسیدگی به موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات پلیس، متهم که دارای چندین فقره پرونده کلاهبرداری اینترنتی است، شناسایی و در عملیاتی با هماهنگی مقام قضائی در یکی از شهرستان های استان دستگیر شد.

این مقام انتظامی با اشاره به اعتراف متهم به برداشت غیر مجاز از حساب شهروندان با همدستی دو نفر از دوستان خود بیان داشت: متهمان به منظور انجام اين سرقت هاي اينترنتي، سايتي را راه اندازي كرده و مشاهده كنندگان اين سايت را براي خريد يك برنامه موبايلي به درگاه جعلي يك بانك هدايت مي كردند.

سرگرد آنقي تصريح كرد: اين افراد با طراحي اين سايت موفق شده بودند به حساب بانكي 2 هزار و 620 نفر دسترسي پيدا كنند و در حدود 3 میلیارد ریال از حساب 250 نفر برداشت كنند.

وی با بیان اینکه همدستان متهم نیز شناسایی و در عملیاتی جداگانه دستگیر شدند، خاطر نشان کرد: متهمان پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند.

رئيس پليس فتا فرماندهي انتظامي استان مركزي ضمن هشدار به شهروندان گفت:کلاهبرداران اینترنتی با استفاده از شگردهای خاص اقدام به تحریک و ترغیب افراد کرده و با تشویق آنها به خرید نرم افزارهای ممنوعه با هدایت به درگاه های جعلی از حساب این افراد برداشت می کند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون