نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/10/26      19:13:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:476


نسخه چاپی| ارسال به دیگران
اعزام دو هزار نیروی نظامی برای مبارزه با قاچاق مواد مخدر در کلمبیا
گروه بین الملل- نیروهای نظامی کلمبیا روز دوشنبه در شهر ساحلی "توماکو" به منظور مبارزه با قاچاق مواد مخدر عملیات بزرگی را با حضور دو هزار سرباز آغاز کردند.

 

به گزارش پایگاه خبری پلیس و به نقل از پایگاه اینترنتی "هرالدتریبیون"، انتقال نیروهای نظامی از روز دوشنبه آغاز شده و قرار است این نیروها به برقراری مجدد نظم و امنیت در شهر توماکو بپردازند. این شهر دومین شهر بزرگ بندری کلمبیا است و از طریق آن سالانه چندین تن کوکائین به طور غیرقانونی به آمریکا و مکزیک فرستاده می‌شود.

یک مقام مسئول در این باره گفت: در حال انتقال دو هزار سرباز آموزش دیده و مسلح به توماکو به منظور مقابله با تهدیدات هستیم.

شرایط زمانی در این شهر رو به وخامت گذاشت که 5 کشاورز پرورش دهنده کوکائین در این شهر در تظاهراتی به خاطر نابود شدن محصولاتشان کشته شدند. این اتفاق در ابتدا توسط مقامات به یکی از گروه‌های نظامی مخالف دولت نسبت داده شد. با این وجود دولت تحقیقاتی در این زمینه انجام داد و در نتیجه این تحقیقات یک افسر پلیس و یک افسر ارتشی به خاطر این کشته‌ها مقصر شناخته شدند. چند روز بعد از این قتل عام، "خوان مانوئل سانتوس"، رئیس جمهور کلمبیا، به خاطر خشونت بیش از حد در جریان عملیات مقابله با مواد مخدر دستور به اخراج 102 تن از نیروهای نظامی شهر توماکو را داد. اعزام نیروهای نظامی به این شهر به منظور برقراری مجدد نظم و امنیت جنوب غربی کلمبیا صورت گرفته است.

بنابر آمار در این شهر حدود 23 هزار هکتار مزرعه زیر کشت کوکائین قرار دارد که 16 درصد مزارع این کشور را تشکیل می‌دهد.


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون