نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/11/1      10:16:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:319


نسخه چاپی| ارسال به دیگران
ضرورت ایجاد اطلس کنترلی به منظور ارتقاء اشراف اطلاعاتی/ لزوم استفاده از تمام ظرفیت های منطقه ای و بین المللی در امر مبارزه با مواد مخدر
گروه ناجا – فرمانده نیروی انتظامی گفت: با ایجاد "اطلس کنترلی" براساس نیازها سعی می کنیم تا تمام تلاش مان را برای ارتقاء در برخورد قاطعانه با باندها، کاروان های ترانزیتی و قاچاقچیان مواد مخدر بیش از گذشته به کار ببندیم .

 

به گزارش خبرنگار پایگاه پلیس، سردار "حسین اشتری" در همایش تخصصی روسای پلیس مبارزه با مواد مخدراظهار داشت: اقدامات بزرگ و شایسته ای را ناجا در امر مبارزه با مواد مخدر برعهده داشته است .

فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: هیچ سازمانی را نداریم که مانند ناجا در عرصه مبارزه با مواد مخدر حضور داشته باشد دلیل آن هم شهدا و جانبازان بزرگواری هستند که مردم عزیز کشورمان در این راه تقدیم کرده اند.

سردار اشتری تأکید کرد: امروز هم ان شاء الله همچون گذشته با قاطعیت و هوشمندی راه مبارزه با مواد مخدر را با قدرتی دو چندان ادامه می دهیم.

وی خاطر نشان کرد: یکی از موضوعاتی که همواره از طرف مقام معظم رهبری در جلسات آسیب های اجتماعی مورد تأکید قرار می گیرد ، موضوع مبارزه با مواد مخدر است. این موضوع آن قدر اهمیت دارد که بارها در این گونه جلسات با حضور سران قوه در بحث مبارزه با مواد مخدر فرمایشات و مطالبی عنوان می شود که بر ما تکلیف است باتمام وجود در این راه فعالیت کنیم.

عالی ترین مقام انتظامی کشور تأکید کرد: ریشه های اصلی افزایش مواد مخدر را می توان در کشورهای تولید کننده آن به ویژه کشور همسایه ، افغانستان مشاهده کرد که با وجود حضور آمریکایی ها متأسفانه تولید موادمخدر در این کشور چند برابر شده است. ما نیز باید با توجه به تولید چند برابری مواد مخدر کنترل هایمان را به ویژه در مرزها تشدید کنیم.

سردار اشتری با بیان اینکه ناجا با کاروان های ترانزیتی و قاچاقچیان مواد مخدر قاطعانه برخورد می کند، ادامه داد: در راستای مقابله و پیشگیری از ورود موادمخدر، بایستی انسداد مرزی را از لحاظ فیزیکی و اپتیکی گسترش، تقویت و تکمیل کنیم.

عالی ترین مقام انتظامی کشور تأکید کرد: با ایجاد "اطلس کنترلی" براساس نیازها به ویژه در مرزهای شرقی کشور که جزء برنامه های اصلی ما در سال آینده است، بایستی تمام تلاش مان را برای ارتقاء در برخورد قاطعانه با باندها، کاروان های ترانزیتی و قاچاقچیان مواد مخدر را بیش از گذشته به کار بندیم.

فرمانده نیروی انتظامی تأکید کرد: انتظاری که از دستگاه قضا داریم، این است با توجه به اینکه در بعضی جاها هزینه جرم به اندازه کافی بازدارنده و اثرگذار نیست، نیاز به بازنگری و اصلاح در قانون احساس می شود.

وی خاطر نشان کرد: همان طور که بارها اعلام کرده ایم، نیروی انتظامی آمادگی دارد معتادان متجاهر را جمع آوری و در صورت وجود مکان های نگهداری آنها را تحویل دهد.

سردار اشتری تصریح کرد: در راه مبارزه با مواد مخدر باید از تمام ظرفیت ها در حوزه منطقه ای و بین المللی بهره مند شویم و این موضوع را با جدیت پیگیری کنیم تا مسئولان و متولیان امر در داخل و خارج کشور مبارزه با مواد مخدر را جدی تر گرفته و به آن توجه کنند که برای حل این مشکل نیاز به عزم جدی است.

عالی ترین مقام انتظامی کشور یادآور شد: باید با ارتقاء قدرت پیش بینی، پیشگیری و تقویت بتوانیم بیش از گذشته در راه مبارزه و مقابله با قاچاقچیان مواد مخدر گام های اساسی برداریم.

فرمانده نیروی انتظامی اضافه کرد: با هماهنگی های خوبی که بین ستاد مبارزه با مواد مخدر، ناجا و دستگاه قضائی وجود دارد ان شاء الله بتوانیم به وظیفه ذاتی خود در این امر به خوبی عمل کنیم.

وی اظهار داشت: باید از ظرفیت مردم عزیز به خوبی و مناسب استفاده کنیم، چراکه هر جا مردم وارد میدان شدند، شاهد تسریع در روند حل مشکلات و موانع بوده ایم.

سردار اشتری تأکید کرد: در امر مبارزه با مواد مخدر باید ابتکار، نوآوری و خلاقیت داشته و برای ایجاد این موضوع باید از نخبگان، دانشجویان، اساتید و علمای حوزه علمیه بهره مند شویم.

عالی ترین مقام انتظامی با اشاره به اینکه نسبت به سال گذشته افزایش 12 درصدی کشفیات مواد مخدر را داشته ایم، یاد آور شد: از نخستین گام ها در عرصه مبارزه با مواد مخدر، تشکیل اتاق های اندیشه ورزی است که باید آن را تقویت کرده تا ان شاء الله بیش از گذشته در این راه گام برداریم.


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون