نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/11/18      20:20:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:348


نسخه چاپی
41 درصد کاربران اینترنت در آلمان حداقل یکبار قربانی جرایم سایبری شده‌اند

گروه بین الملل- بنا بر گزارشی که روز دوشنبه توسط پلیس سایبری کشور آلمان منتشر شد، 41 درصد کابران اینترنتی این کشور دست کم یکبار قربانی جرایم سایبری شده‌اند.

 

به گزارش پایگاه خبری پلیس و به نقل از خبرگزاری "شین‌هوا"، بنابراین گزارش 19 درصد این افراد توسط بدافزارهای گوناگون مورد تهاجم قرار گرفته‌اند که این مورد در میان سایر جرایم سایبری بیشترین میزان فراوانی را داشته است. مجرمان با سوء استفاده از این بدافزارها اطلاعات شخصی افراد را به سرقت می‌برند، به صورت اینترنتی خرید می کنند و...

52 قربانی برای رفع مشکلات خود شخصا دست به کار شده‌اند، 24 درصد از دوستان و یا خانواده خود برای رفع مشکل استفاده کرده‌اند و تنها 19 درصد از قربانیان برای برطرف کردن مشکل با پلیس تماس گرفته‌اند.

با توجه به اطلاعات این گزارش 71 درصد از کاربران، امنیت سایبری به هنگام استفاده از درگاه‌های بانکی را موضوعی بسیار مهم تلقی می‌کنند اما تنها چهار درصد از آنها به شکل درست از دستگاه‌های خانگی متصل به اینترنت خود مراقبت می‌کنند. این درحالی است که دو سوم کاربران اینترنتی در کشور آلمان روی سیستم‌های خود آنتی‌ویروس، فایروال و سایر برنامه‌های امنیتی نصب کرده‌اند اما بندرت از آن استفاده می‌کنند.


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون