نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/11/18      17:49:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:218


نسخه چاپی
يادداشت
روحيه جهادي و تفكر انقلابي
گروه اجتماعی - دشمنان و معاندان اين نظام و انقلاب هر روز توطئه اي جديد عليه مردم و حكومت ايران اسلامي دارند و در جبهه جنگ نرم و مقابله هوشمندانه كه گاه با تهديدهاي واهي نظامي نيز همراه است ياوه گويي مي كنند.
چهار دهه از پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي را در حالي با ياد و نام معمار كبير انقلاب اسلامي حضرت امام خميني (ره)، شهداي دهه فجر و همچنين شهداي دفاع مقدس و شهيدان راه امنيت گرامي مي داريم كه ملت ايران همچنان پاي بند اصول قيام بهمن 57 تحقق شعار«استقلال، آزادي، جمهوري اسلامي» را با مقاومت و شجاعت دنبال مي كنند.

اين انقلاب شكوهمند در سال هاي متمادي از عمر عزتمندانه خود با فراز و نشيب هاي زيادي همراه بود.

نظام و حكومت اسلامي به بركت خون پاك جاناني كه از هستي خود گذشتند و هنوز هم در اين راه مقدس با اعتقادي راسخ جان عزيز خود را نثار مي كنند، در امتداد نهضت حسيني خوش درخشيده و پابرجا و مقتدر مي ماند.

انقلاب مردم ايران با شاخصه هايي چون شهادت، شهامت، شجاعت و صيانت، ريشه در باورها و اعتقادات ملت دواند و امروز كشورعزيزمان به اقتداري دست يافته كه با حضور نخبگان، فرهيختگان و بسيجيان دلاور، نيروهاي مسلح مقيد و معتقد و همه عاشقان اين نظام مقدس، لرزه بر پيكره دشمنان و كشورهاي استثمارگر انداخته است.

دشمنان و معاندان اين نظام و انقلاب هر روز توطئه اي جديد عليه مردم و حكومت ايران اسلامي دارند و در جبهه جنگ نرم و مقابله هوشمندانه كه گاه با تهديدهاي واهي نظامي نيز همراه است ياوه گويي مي كنند.

آنها مي خواهند به هر قيمتي شده به اين اتحاد و اعتقاد ملت ايران خدشه وارد كنند. طراحي فتنه هنجار شكنانه 96 كه از جنسي متفاوت با فتنه هاي گذشته بود از جمله عداوت هاي آشكار دشمنان نظام از سويي و سلطنت طلبان خام و فراموش كار از سوي ديگر محسوب مي شود.

اين فتنه در كمتر از چند روز و با خلق حماسه اي با شكوه در راهپيمايي هاي يكپارچه و هم صداي نهم و پانزدهم دي ماه خفه شد و دشمنان ملت ثابت قدم ايران اسلامي در اين فراز و نشيب ها دريافتند كه مردم ايران، آزاده، هوشيار، بيدار و هميشه در صحنه هستند و براي پايداري اين نظام اسلامي تاپاي جان به پيش مي روند و خط خود را از صف فتنه جويان و ياوه گويان جدا مي كنند.

آنچه مسلم است اينكه در برابر اين حضور يكپارچه و حماسي مردم، همه آناني كه بر ستون و اريكه مسئوليت هاي مختلف در اين نظام مقدس تكيه زده وشغل و منصب و مديريت و وظيفه اي بر عهده گرفته اند، بايد بدانند تكليف شان چيست و چه نقشي را مي خواهند براي احترام به مردم، احقاق حقوق مردم و رفع دغدغه هاي مردمي و همچنين دفاع از آرمان هاي والاي انقلابي و اسلامي در پاسداشت حريم ولايت و امنيت داشته باشند.

نظام ايران اسلامي امروز در برابر هجمه هاي متفاوت و متعدد و پيچيده اي قرار گرفته و تنها با معيار و مقياس كارآمدي و روز آمدي مي تواند خود را مهياي مقابله اي مقتدرانه و هوشيارانه سازد.

يكي از اركان حصول كارآمدي توجه به قانون اساسي است. قانوني كه در كمتر از يك سال پس از پيروزي انقلاب اسلامي به تصويب رسيد.

اين قانون اساسي سرشار از نكاتي است كه در مسيريابي و پيشگيري از ناهنجاري ها و در مواجهه با شرايط نابسامان مي تواند راهنماي مان باشد.

در كنار توجه به قانون گرايي، اين نكته حائز اهميت است كه هر نظام حكومتي يا اجرايي در كشور عهده دار محور بسيار مهم در ساماندهي امور جامعه است كه اين اصل نيز گوياي همان كارآمدي مي باشد.

ركن مهم ديگر درجلوه گري كارآمدي نظام، بهره مندي از وجود مقدس و معنوي ولايت فقيه است كه سكانس دار كشتي نجات و راهنماي مسير سعادت و پيروزي است.

موضوع ديگري كه توجه به آن ضروري به نظر مي رسد اين كه كشورهاي جهان اسلام بيدارند تا «اسلام كارآمد.» را در نوع رفتار و عملكرد و تفكر ما ببينند.

يك ركن اين اسلام كارآمد در حوزه فقه و تابعيت از ولايت فقيه و ركن ديگر آن در حوزه كار علمي و كارشناسي است.

توجه به يك نكته در اين عرصه بسيار مهم است اين كه سامان فكري و سازگاري با ارزش هاي انساني در جامعه ما در حلقه هاي كارشناسي و اجرايي كشور هر چه بيشتر از پيش بايد نمود عيني و واقعي پيدا كند. در بحث اسلام كارآمد توجه به اين نكته نيز مهم است كه ناظر و مراقب و تعيين كننده بر انسان پروردگار است و بر تمامي آنچه كه در خفا و جلا از ما سر مي زند متجلي مي شود و ناظر و حكم فرماست.

با اين تفاسير، اهميت بحث كارآمدي در كار پليس بسيار مفهوم دامنه داري را در بر مي گيرد. پليس مجري قانون، امين ملت، پاسدار ارزش ها، سرباز كشور و مدافع حريم ولايت و امنيت است.

نيروي انتظامي اين حساسيت و اهميت موضوعي در تنوع، تكثر و پيچيدگي ماموريت ها و تكاليف خود را بايد با جديت و موفقيت به سر منزل مقصود برساند.

چابك سازي، سرعت بخشي به خدمات انتظامي، در دسترس بودن و احقاق حقوق مظلوم و آمادگي ايفاي نقش مهم و حياتي در انجام وظايف و تكاليف محوله جز با تفكر انفلابي و روحيه جهادي محقق نخواهد شد.

اميد است در سالروزگرامي داشت پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي عهدي دوباره با خود ببنديم كه با عزم جدي براي ارتقاي كارآمدي خود اهتمام و تلاش جانانه اي داشته باشيم و اسلام كارآمد را در حوزه ماموريت و كار خود به نمايش بگذاريم.

 

نویسنده: سرتيپ دوم پاسدار قادر كريمي- فرمانده انتظامي استان خراسان رضوي


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون