نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/11/18      17:51:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:258


نسخه چاپی
147
معجزه ناگهانی
گروه اجتماعی - من درکنار شهین دوران جدیدی را تجربه می کردم و تازه داشتم به آرامش روحی می رسیدم که یک روز همسرم به مغازه زنگ زد و با خوشحالی از یک معجزه خبر داد.
بعد از اینکه خدمتم تمام شد به اصرار پدرم با دختر یکی از دوستانش ازدواج کردم و چون تنها پسر خانواده بودم، پدرم مدیریت مغازه فرش خود را به من سپرد، من هم قبول کردم و در آنجا مشغول به کار شدم، همه چیز عالی و خوب پیش می رفت، چند سالی از زندگی من و سمانه می گذشت اما خبری از بچه دار شدن ما نشد تا اینکه بعد از معاینات و انجام آزمایش های فراوان متوجه شدم، همسرم به دلیل مشکلات هورمونی قادر به بارداری نیست.

سمانه هم وقتی از همه چیز ناامید شد و علاقه من و خانواده ام به بچه دار شدن را می دانست پایش را در یک کفش کرد که باید از هم جدا شویم و مدام می گفت: من راضی نیستم تو به خاطر من، خانواده ات را از نوه دار شدن محروم کنی! اما من همسرم را دوستم داشتم و هرگز حاضر به بهم زدن زندگیم نبودم، خلاصه وقتی سمانه دید حریف من نمی شود بی خیال قضیه شد.

هرچند زندگی برطبق خواسته ما پیش می رفت اما حقیقت چيز ديگري بود و هر دوی ما می دانستیم که در حال نقش بازی کردن و فرار از مشکل حل نشده زندگی خود هستیم چون رابطه من و سمانه روز به روز سردتر از گذشته می شد.

پدر و مادرم تا پایان عمرشان درحسرت نوه دار شدن ماندند و در فاصله دو سال هر دوی آنها را از دست دادم، با رفتن آنها تنها تر از گذشته شدم و دیگر هیچ همدم و مونسی نداشتم که با او درد دل کنم، سمانه هم ناخواسته روز به روز فاصله اش از من بیشتر می شد.

کم کم برای رهایی از این تنهایی تصمیم گرفتم که با یکی از مشتری های خانم که از قبل او را می شناختم طرح دوستی بریزم. شهین چندسالی بود که همسرش را در یک سانحه تصادف از دست داده بود و فرزندی هم نداشت، او هم مثل من از تنهایی وبی کسی رنج می برد و احتیاج به یک حامی و پشتیبان در زندگی اش داشت، به همین خاطر کیس مناسبی بود تا با او بتوانم خلاء عاطفی همسرم را پرکنم، خلاصه بعد از چند جلسه ملاقات جریان بچه دار نشدن سمانه و رابطه سردش را مطرح کردم و به او پیشنهاد ازدواج موقت دادم، شهین هم به شرط اینکه این موضوع مخفی بماند و هیچ کس مطلع نشود قبول کرد و در یک محضر من و او به عقد موقت هم در آمدیم.

این بار هم همه چیز طبق خواسته من پیش می رفت و من درکنار شهین دوران جدیدی را تجربه می کردم و تازه داشتم به آرامش روحی می رسیدم که یک روز سمانه به مغازه زنگ زد و با خوشحالی از یک معجزه خبر داد، او در کمال ناباوری به من گفت که باردار شده، من که حسابی جا خورده بودم و اصلاً انتظار چنین خبری را نداشتم سریع گل و شیرینی تهیه کرده و به منزل رفتم و آن روز را حسابی جشن گرفتیم، از آن روز به بعد سعی کردم بیشتر وقتم را با سمانه بگذارم، نمی دانستم چکار کنم از طرفی می خواستم حالا که رابطه من و سمانه خوب شده بود رابطه ام با شهین را قطع کنم اما از طرفی دیگر بد جوری به او دلبسته شده بودم و چون او در شرایط روحی بدی که داشتم ناجی من بود جدا شدن از او را بي انصافي مي دانستم به همين خاطر تصمیم گرفتم که به رابطه با شهین ادامه دهم.

بالاخره آرزویی که سال ها از خدا می خواستم برآورده شد و خداوند به من و سمانه پسری عطا کرد با آمدن رضا زندگی من جان تازه ای گرفت، اما این خوشبختی چیز زیادی طول نکشید چون سمانه یک روز به وسیله یکی از دوستانش که من و شهین را در سینما باهم دیده بود باخبر شد و از آن روز به بعد زندگی به کامم تلخ شد، حالا سمانه دیگر آن قدر از من متنفر شده که به چیزی جز طلاق و جدا شدن از من فکر نمی کند و علی رغم اینکه شهین در دادگاه قسم خورد که رابطه اش با من فقط یک رابطه عاطفی بود و حتی تعهد داد که برای همیشه از زندگی من بیرون می رود اما سمانه باز هم حاضر نیست از تصمیمی که گرفته کوتاه بیاید و حال من نمی دانم با این سردرگمی که برایم پیش آمده چکار باید بکنم.

 

يك زندگي مشترك موفق ريشه در اعتماد دو طرفه دارد

خانم جعفری،کارشناس ارشد مشاوره و مددکاری در خصوص این پرونده اظهار داشت: یک زندگی مشترک موفق ریشه در اعتماد و صمیمیت دو طرفه دارد که بتواند در شرایط بحرانی استحکام و انسجام داشته باشد.

وی افزود: اعتماد در اولویت تمام خصوصیاتی است که افراد در زندگی مشترک خود می جویند، بنابر این زوجین با تلاش مداوم و آگاهانه سعی در بهبود، نگهداری و ارتباط صمیمی و همدلانه دارند ولی به دلایل مختلف چالش های متفاوتی در زندگی هر زوجی پدید می آید.

این کارشناس ارشد مشاوره مرکز مشاوره آرامش اظهار داشت: خیانت زناشویی امروزه یکی از بارزترین این چالش ها است که کیفیت زندگی بسیاری از زوجین را با ایجاد بی اعتمادی تحت تاثیر قرار داده است.

جعفری بیان داشت: حال با توجه به وجود این چالش در جامعه، می طلبد که مشاوران، آگاهی زوجین در مورد این آسیب بيشتر كرده و آموزش مهارت حل مسئله و گفت و گوی موثر را در برنامه کار خود مد نظر قرار دهند.

 

نویسنده: حمید رضا محمدی کارشناس رسانه معاونت اجتماعی -اصفهان


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون