نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/11/24      11:32:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:210


نسخه چاپی
تاثیر منفی فضای مجازی برشکسته شدن قبح بی حجابی
گروه استان ها- قم -حجت الاسلام دکتر " ناصر رفیعی" یکی از آثار منفی فضای مجازی را شکسته‌ شدن قبح بی‌حجابی در جامعه دانست و گفت: هر چند فضای مجازی فرصت‌هایی را برای تبلیغ دین و معنویت در اختیار قرار می دهد اما این فضا آسیب‌های بسیاری نیز در پی دارد که باید رصد، کنترل و مرتفع شوند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، عضو هیئت علمی دانشگاه جامعه المصطفی درجمع زائران و مجاوران آستان مقدس حرم حضرت معصومه (س) با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم(ص) در مورد دشمن‌شناسی، اظهار کرد: خداوند متعال فرمود، به مردم بگو سه کار را انجام ندهند که سبب می‌شود دشمن خداوند شوند، نخست اینکه لباس دشمن را نپوشید چرا که نشانه فرهنگ هر منطقه است.

وی اضافه کرد: دوم اینکه طعام دشمن را نخورید که اگر خورده شود دشمنی با خداوند متعال را به‌ دنبال خواهد داشت، یکی از معناها و مصادیق خوردن طعام دشمن شرب خمر است.

عضو هیئت علمی دانشگاه جامعه المصطفی از ادامه‌دادن راه و روش دشمن به ‌‌عنوان سومین کاری که انسان را دشمن خداوند قرار می‌دهد، یاد کرد و گفت: روش دشمن پیمان‌شکنی و استعمار است به همین علت فرد مسلمان نباید روش‌های دشمن را دنبال کند.

وی عنوان کرد: هنگامی که از دشمن سخن به میان آورده می‌شود، ممکن است این دشمن در کنار ما باشد یا به‌نوعی شاید یکی از اعضای خانواده ما باشد همانند همسر حضرت نوح(ع) که دشمن ایشان بودند، بنابراین اگر کسی دشمن را نشناسد به‌طور قطع سقوط خواهد کرد.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین رفیعی بابیان اینکه هر انسان دو نوع دشمن بیرونی و درونی دارد، ابراز کرد: نفس، شهوت، کینه، حسد و غضب انسان دشمن‌های درونی و شیطان نیز دشمن بیرونی است.

وی بابیان اینکه یکی از آثار منفی فضای مجازی شکسته شدن قبح بی‌حجابی در جامعه است، گفت: هر چند فضای مجازی فرصت‌هایی را برای تبلیغ دین در اختیار ما قرار داده است اما این فضا آسیب‌های بسیاری نیز دارد که باید به‌دنبال کنترل آن‌ها باشیم.

این سخنران آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها بیان کرد: امام خمینی(ره) در انقلاب اسلامی با جریان‌های مختلفی مخالفت کردند، چراکه ایشان دشمن‌شناس بودند و برخورد لازم را با دشمن دنبال می‌کردند، امروزه نیز ما باید دشمن‌های مختلف داخلی و خارجی را شناسایی کرده و برای مبارزه با آن‌ها گام برداریم.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون