نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/11/24      11:34:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:144


نسخه چاپی
آموزش، روشی موثر برای کاهش آسیب‌های اجتماعی
گروه استان‌ها - گیلان - فرمانده انتظامی استان گیلان در دیدار با دکتر پورحسن مدیرکل اجتماعی استانداری گیلان گفت: آموزش روشی موثر برای کاهش آسیب‌های اجتماعی است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "محمدرضا اسحاقی"  در ديدار با مديركل اجتماعي استانداري با بیان اینکه حوزه اجتماعی به تعداد نفرات جامعه با مسائل مختلف درگیر است، اظهار داشت: پلیس با توجه به ماموریت‌های اجتماعی‌اش باید برای تمام آحاد و اقشار جامعه برنامه‌ داشته باشد.

این مقام انتظامی با اشاره به نقش آموزش و آگاهی‌بخشی در کمرنگ‌شدن آسیب‌های اجتماعی، تصریح کرد: آموزش و پیشگیری می‌تواند جلوی خلق بسیاری از ناهنجاری‌ها را بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه مسائل انتظامی باید با مدیریت صحیح به مسائل اجتماعی تبدیل شوند، خاطرنشان کرد: باید به نحوی عمل کنیم که جامعه بتواند، گره مشکلات را خودش باز کند.

فرمانده انتظامی استان طرح همیار پلیس را یک پروژه موفق آموزشی در نیروی انتظامی قلمداد کرد و افزود: به کمک اجرای این طرح، تلفات و تصادفات رانندگی به شکل چشمگیری کاهش پیدا کرد.

سردار اسحاقی با اشاره به سهم 68 درصدی عامل انسانی در سوانح رانندگی در سال 96، اظهار داشت: اگر عامل انسانی آموزش ببیند و تقویت شود، آسیب‌ها در هر حوزه‌ای کاهش خواهد یافت.

این مقام ارشد انتظامی از برپایی نمایشگاه دائمی برای آموزش همگانی در آینده‌ای نزدیک خبر داد و تصریح کرد: چنین فضایی می‌تواند نقش مثبت و موثری در آگاهی‌بخشی به جامعه به ویژه جوان‌ها و نوجوان‌ها داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه پلیس در زمینه ارتقاء دانش و تبادل تجربه‌ آماده همکاری با نهادها و سازمان‌های دیگر است، تصریح کرد:‌ تجهیزات کارآمد و دانش به روز در نیروی انتظامی می‌توانند کمک شایانی برای توسعه امنیت کشور باشند.

سردار محمدرضا اسحاقی افزود:‌ اگر شهروندان به خوبی با جرایم و راه های مقابله با آن آشنا شوند، عرصه فعالیت برای بزهکاران محدود خواهد شد.

در ادامه این نشست، مدیرکل اجتماعی استانداری گیلان ضمن تقدیر از فعالیت‌های فرهنگی معاونت اجتماعی پلیس گیلان، اظهار داشت: اگر بتوانیم مردم را در معرض آگاهی‌های مفید قرار بدهیم، ریشه بسیاری از مسائل و مشکلات اجتماعی خشک خواهد شد.

پورحسن با اشاره به اینکه در بعضی از موارد، حساسیت‌ آسیب‌های اجتماعی به درستی به مدیران تصمیم‌ساز آموزش داده نشده است، خاطرنشان کرد: اگر این آسیب‌ها به درستی به لایه‌های اصلی مدیریتی منتقل نشوند، مقابله با آن‌ها بی‌تاثیر خواهد شد.

مدیرکل اجتماعی استانداری گیلان آموزش‌های تخصصی را یک ضرورت برای جامعه دانست و عنوان کرد: آسیب‌ها نه به صورت مقطعی، بلکه باید به صورت ریشه‌ای و راه‌حل های مبتنی بر علم و تجربه حل شوند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون