نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/11/24      12:24:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:141


نسخه چاپی
آغاز طرح نوروزی پلیس از 24 اسفند / افزایش بیش ا ز 1.5 میلیون خودرو و راننده جدید در سال جاری
گروه ناجا- رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا، اجرای طرح نوروزی را 24 اسفند تا 17 فروردین ماه 1397 اعلام کرد و گفت: در طرح نوروزی از ظرفیت تمامی دستگاه‌های دخیل استفاده خواهیم کرد و امیدواریم همکاری شهروندان با پلیس به کاهش حوادث رانندگی و تلفات ناشی از آن منجر شود.

 

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "تقی مهری" در شصت و یکمین نشست کمیته هماهنگی اجرای طرح ویژه ترافیکی نوروز 97 اظهار داشت: مهمترین مسئله بعد از اجرای طرح زمستانی، تعطیلات نوروز و اجرای طرح‌های ویژه عبور و مرور این ایام است که از ماموریت های مهم پلیس به شمار می آید.

وی به افتتاح قرارگاه ترافیکی پلیس در دهه فجر اشاره و بیان کرد: این قرارگاه تا پایان تعطیلات نوروزی به فعالیت خود ادامه می دهد.

این مقام ارشد انتظامی، اجرای طرح نوروزی را 24 اسفند تا 17 فروردین ماه 1397 اعلام کرد و گفت: روز 23 اسفند ماه، رزمایش بزرگ طرح نوروزی با حضور دستگاه‌های مختلف در مجاورت حرم مطهر امام خمینی (ره) برگزار می شود.

سردار مهری با بیان اینکه امسال بیش از یک میلیون و 700 هزار خودروی نوشماره به چرخه تردد افزوده شد، گفت: همچنین یک میلیون و 800 هزار نفر نیز گواهینامه جدید دریافت کردند که نشانگر آن است ما در نوروز 97 با افزایش سفر و تردد در جاده‌ها مواجه خواهیم شد.

وی با اشاره به افزایش 10 درصدی ترددها در نوروز 96 نسبت به مدت مشابه سال گذشته، گفت: مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور آمادگی کامل برای اجرای طرح‌های ویژه نوروز را دارد و ما امیدواریم که در این ایام، طرح‌های مزبور بدون مشکل خاصی اجرا شود.

این مقام ارشد انتظامی به آمادگی همیاران پلیس اشاره و بیان کرد: در طرح نوروزی امسال از ظرفیت تمامی دستگاه‌های دخیل استفاده خواهیم کرد و امیدواریم همکاری شهروندان با پلیس به کاهش حوادث رانندگی و تلفات ناشی از آن منجر شود.

هشدار پلیس راهور به رانندگان در مورد بارش برف

وی به پیش بینی سازمان هواشناسی در خصوص بارش برف و باران در کشور اشاره کرد و گفت: شاهد ورود سامانه بارشی به کشور هستیم و در حال حاضر این سامانه برخی از استان‌های شمال و شمال غرب کشور را درگیر کرده است ، طبق پیش بینی هواشناسی این بارش‌ها در تهران و دیگر استان‌های کشور نیز رخ خواهد داد و در ارتفاعات هم به شکل برف خواهد بود.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه پیش بینی می‌شود این وضعیت تا پایان روز پنجشنبه در کشور حاکم باشد، از آمادگی مأموران پلیس راه و پلیس راهور خبرداد و گفت: شهروندان ضمن رعایت موارد ایمنی باید توجه داشته باشند که رانندگی در شرایط بارانی با حالت عادی کاملا متفاوت است بنابراین بایستی با سرعت مطمئنه رانندگی کرده و حتما تجهیزات زمستانی به ویژه زنجیر چرخ را به همراه داشته باشند.

سردار مهری با بیان اینکه رانندگان حتما از رادیو استفاده کرده و آخرین وضعیت راه‌ها را قبل از سفر استعلام کنند، گفت: در برفی که حدود دو هفته پیش در تهران بارید سطح بارش بالا بود و امکانات و تجهیزات ما نیز کافی نبود که امیدواریم این مسائل رفع شود.

رئیس پلیس راهور ناجا به رانندگان توصیه کرد که حتما با "باک پر" در جاده‌های برفی تردد کرده و چند وعده غذایی و لباس گرم نیز به همراه داشته باشند. زنجیر چرخ نیز جزء تجهیزات مهمی است که نباید همراه داشتن آن را فراموش کرد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون