نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/11/24      13:19:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:172


نسخه چاپی
اشاعه فرهنگ پدافند غیرعامل ضرورت مقابله هوشمند در برابر تهديدات
گروه استان ها - مركزي - فرمانده انتظامي استان اشاعه فرهنگ پدافند غيرعامل را ضرورت مقابله هوشمند در برابر تهديدات و آسيب پذيري ها دانست.

 

 

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سردار"كيومرث عزيزي" در جمع مسئولان انتظامی استان، با اشاره به اهميت پيش بيني تمهيدات لازم به منظور اجراي مطلوب پدافند غيرعامل افزود: با توجه به عدم نقش جنگ افزار در پدافند غيرعامل و لزوم اقدامات و تمهيدات براي كاستن و جلوگيري از خسارات مالي به تجهيزات و تاسيسات حياتي و حساس نظامي و غيرنظامي و به ويژه تلفات انساني، توجه ويژه به آن در برنامه ريزي و سياست گذاري ها ضروري است.

فرمانده انتظامي استان مركزي هدفمندي و برنامه ريزي را در ساختار نيروي انتظامي از مباني مهم و اولويت دار در اجراي مطلوب برنامه ها به ويژه در حوزه پدافند غيرعامل عنوان كرد و بيان داشت:‌ كيفي سازي و تحقق مطلوب راهبردها در حوزه پدافند غيرعامل، تابع نظم و انضباط جمعي و برنامه ريزي صحيح و هدفمند است.

سردار عزيزي ابتكار عمل در واكنش سريع و به موقع در مقابله با شرايط مختلف، استفاده بهينه از ظرفيت ها، مقدورات و امكانات موجود و حفظ روحيه، وحدت و همچنين حفظ سرمايه هاي ملي، كاهش قابليت هاي دشمنان، تقليل آسيب پذيري و كاهش خسارات و صدمات به تاسيسات، ساماندهي تجهيزات و امكانات موجود و ... را از مهم ترين اهداف برنامه ريزي ها در حوزه پدافند غيرعامل دانست.

وي ادامه داد: پليس به عنوان حافظ نظم و امنيت بايد از حيث سازمان، ساختار و ماموريت، در حوزه اجراي پدافند غيرعامل پيشگام باشد تا از اين رهگذر توان انجام مطلوب ماموریت‌های خود را دارا باشد.

اين مقام ارشد انتظامي اشاعه فرهنگ پدافند غيرعامل را ضرورت مقابله هوشمند در برابر تهديدات و آسيب پذيري ها دانست و تصریح کرد:‌ توجه به اهميت نقش دهي به آحاد مردم و بسط فرهنگ نگاه پدافند غيرعامل در زندگي اجتماعي، انطباق طرح ها و الگوهاي برنامه ريزي شده با مقتضيات استاني و بهره گيري از تجارب در اين حوزه از موضوعاتي است كه بايد در برنامه ريزي هاي پليس به ويژه در حوزه پدافند لحاظ شود .

اين مقام ارشد انتظامي استان مركزي تاكيد كرد: اصول پدافند غیرعامل بايستي به نحو شايسته در جامعه نهادينه شده و در زندگي فردي و اجتماعي اقشار مختلف مردم و سازمان ها و ادارات كاربردي شود كه تحقق اين هدف مستلزم انجام كار فرهنگي و اطلاع رساني هدفمند است.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون