نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/11/29      8:29:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:343


نسخه چاپی
افزایش مشارکت مردم با پلیس در تماس با مرکز فوریت های پلیسی 110
گروه استان ها - قزوین - فرمانده انتظامی استان از افزایش تماس های مردمی با پلیس 110 خبر داد و گفت:اصلی ترین راهبرد ما خدمت بهتر به مردم است .

سردار "مهدی محمودی" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، در تشریح این خبر گفت:  تعداد تماس های مردم  با مرکز فوریت های پلیس 110 در 10 ماه سال جاری  و مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، نشان از توسعه فرهنگ مشارکت مردم با پلیس و احساس مسئولیت آنان در ایفای نقش و سهم خود در استقرار نظم و امنیت در جامعه دارد.

این مقام ارشد انتظامی افزود : از کل تماس های مردم با پلیس 110، 46 درصد  تماس ها عملیاتی ، 50 درصد راهنمایی و ارشاد و 4 درصد  نیزغیرقابل رسیدگی بوده و در مقایسه با مدت مشابه با افزایش یک درصد از تماس ها عملیاتی، 10درصد از تماس ها منجر به راهنمایی و ارشاد  و 4 درصد از تماس ها غیر قابل رسیدگی، مواجه بودیم

فرمانده انتظامی استان قزوین با اشاره به اینکه تعداد 9 هزار تماس به صورت غیر مرتبط و تکراری بوده است، تاکید کرد این سامانه در راستای رسیدگی و خدمات رسانی بهتر و سریع تر پلیس به آحاد جامعه راه اندازی شده است و انتظار داریم از تماس غیرضروری توسط برخی از شهروندان خودداری و پلیس را در مقابله با هنجارشکنان و خدمات بهتر امنیتی، انتظامی و ترافیکی در جامعه یاری دهند.

سردار محمودی درادامه بیان داشت: پلیس در راستای خدمتگزاری مطلوب به مردم بسترهای خوبی چون سامانه 197 را فراهم کرده و با دریافت انتقادات و پیشنهادات مردم در راستای کیفی سازی، انجام بهتر ماموریت ها و مشارکت مردم اقدامات خوبی صورت گرفته است. با توجه به تماس ها و مراجعات مردم فهیم استان به دفتر نظارت همگانی، انتظار داریم ما را در تامین امنیت که حاصل مشارکت اجتماعی است یاری کنند.

سردار محمودی یادآور شد: در 10 ماهه سال جاری، در مرکز استان تعداد 20 جلسه و در شهرستان های تابعه نیز به همین تعداد جلسه ارتباط مستقیم و چهره به چهره مسئولان انتظامی با مردم دردفتر نظارت همگانی برگزار شده است که در این جلسات از طریق تلفن به 341 مورد تماس ها پاسخ داده شده و به صورت حضوری نیز 772 مورد از درخواست ها و مشکلات شهروندان  مورد بررسی قرار گرفته و راهنمایی های لازم ارائه شده است.

فرمانده انتظامی استان با اشاره به اینکه اصلی ترین راهبرد ما خدمت بهتر به مردم است، راه اندازی سامانه 110 و 197 نیز در همین راستا بوده و امیدواریم تمامی آحاد جامعه، نهادها و دستگاه ها با نگاهی مسئولانه به نقش آفرینی در تولید امنیت اجتماعی، پلیس را در ارتقاء و استقرار نظم و امنیت در جامعه یاری کنند.

سردار محمودی در پایان تصریح کرد: به زودی تجمیع مرکز فوریت های پلیسی 110 در سطح استان انجام خواهد شد واقدامات و نحوه فعالیت این مرکز  به اطلاع عموم مردم خواهد رسید.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون