نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/11/29      10:33:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:357


نسخه چاپی
همه باید فاطمیه را زنده بدارند
گروه استان ها- قم - یکی از مراجع تقلید در طی پیامی به مبلغان ایام فاطمیه گفت: همه باید فاطمیه را زنده بدارند و این سنتی است که نسل بعد از نسل، از اهل‌بیت(ع) تا علماء بزرگ به ما رسیده است.

 

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، در پیام آیت الله العظمی " نوری همدانی" خطاب به مبلغان ایام فاطمیه، آمده است: با سلام و تحیت به همه مبلغان محترم که به مناسبت شهادت بانوی بزرگ اسلام دخت مظلوم پیامبر اکرم(ص) فاطمه زهرا(س) عازم تبلیغ هستند تا حقیقت مظلومیت آن بانو را معرفی کنند و عظمت شخصیتش را به مردم بشناسانند.

این مرجع عالیقدر در ادامه این پیام تصریح کرد: لازم است همه مبلغان و فضلای محترم که امکان تبلیغ دارند در تعزیت این مصیبت بکوشند و فاطمیه را زنده بدارند و مسلمانان را به این موضوع توجه دهند و عظمت این شخصیت را بازگو کنند انسانی که خداوند عالم او را خیر کثیر می‌داند، بانویی که پدرش عصاره عالم وجود و اشرف مخلوقات عالم است او را بضعه خود معرفی می‌کند، زنی که سیده نسا عالمیان است و مادر سیدان جوانان اهل بهشت است. باید همه انسان‌ها این بانو را بشناسند و زنان و مردان از او الگو بگیرند.

 آیت الله نوری همدانی در این پیام اظهار داشت: امروز لازم است زندگی فردی حضرت زهرا سلام‌الله علیها هم در باب همسرداری ، تربیت فرزند ، اداره خانه و هم از بعد سیاسی و توجه به نگهداری حاکمیت نبوی و علوی مورد توجه قرار گیرد، خطبه‌های حضرت فاطمه سلام‌الله علیها به‌عنوان مهم‌ترین و عالی‌ترین یادگار ایشان بازگو شود، تفکر در حرکت آن حضرت بعد رحلت پیغمبر خاتم تا لحظه شهادت که پیام‌های مهمی دارد ضروری است، بارها گفته‌ایم قبر بی‌نشان این بانو خود نشانی بلند از مظلومیت است که تا به امروز احدی نتوانست پاسخ این مظلومیت را بدهد؛ ما از اهانت به مقدسات دیگران شدیداً جلوگیری می‌کنیم ولی به این معنا نیست حقایق را نگوییم.

در پایان این پیام تأکید شده است: همه باید فاطمیه را زنده بدارند و این سنتی است که نسل بعد از نسل از اهل‌بیت علیهم‌السلام تا علماء بزرگ به ما رسید و به برکت نظام اسلامی و شهدای ما که در عملیات‌های دفاع مقدس با رمز یا زهرا آن را زنده نگه داشتند و احیاگر حقیقی بوده‌اند زنده نگه‌داریم.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون