نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/11/30      15:48:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:218


نسخه چاپی
رمز پایداری و برپایی دستورات الهی
گروه اجتماعی - فریضه امر به معروف و نهی از منکر، رمز پایداری و برپایی دستورات الهی و شور و نشاط جامعه اسلامی بوده و واجب سرنوشت سازی است که توسعه و پیشرفت جامعه اسلامی و اجرای احکام الهی به آن وابسته است.

براي تحقق عيني امر به معروف و نهی از منکر، مواردي همچون تقوا، خلوص نيت، صبر و بردباري، رعايت عدالت و انصاف تقويت شود، امر به معروف و نهی از منکر از واجبات و فرائض بسیار مهم و بزرگ اسلامی به شمار می رود و افرادی که این فریضه بزرگ الهی را ترک می کنند یا در برابر آن بی تفاوتند، گناهکار خواهند بود.

فریضه امر به معروف و نهی از منکر، رمز پایداری و برپایی دستورات الهی و شور و نشاط جامعه اسلامی بوده و واجب سرنوشت سازی است که توسعه و پیشرفت جامعه اسلامی و اجرای احکام الهی به آن وابسته است.

پلیس در کنار رسالتي که در راستاي حفاظت از نظام اسلامي و ايجاد امنيت کشور دارد، حافظ مصالح مردم بوده و کارکنان نیروی انتظامی به دلیل ارتباط روزانه با عموم مردم یکی از بهترین ظرفیت و موقعیت ها برای انجام این فریضه هستند و با این کار علاوه بر اجر و پاداش اخروی می توانند هم درکوتاه مدت و هم در دراز مدت باعث کنترل و پیشگیری از بروز انواع جرایم، تخلفات و آسیب های اجتماعی شده و نهایتاٌ به هدف اصلی خود که همان برقراری و تامین امنیت پایدار و مطلوب برای جامعه است، به طور کامل دست یابند.

تحقق اصل هشتم قانوان اساسی، همگانی نمودن فریضه بزرگ امر به معروف و نهی از منکر، جذب طلایه داران معروف در جامعه، گسترش، ترویج و تعمیق این فرهنگ در بین تمامی اقشار مردم از جمله این اهداف است که بنابراین احیای فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر باید در دستور کار مسئولان قرار گیرد و استفاده از همه ظرفیت ها برای حمایت از این امر مهم ضروری می باشد.

از آنجائیکه وحدت و هماهنگی رمز موفقیت در هر کاری است، در مورد امر به معروف و نهی از منکر و بازداشتن دیگران از کار خلاف شرع و قانون اگر وحدت و هماهنگی باشد خیلی زود می توان معروف را تحقّق داد و جلو منکر را گرفت.

اسلام همه افراد جامعه را در برابر همدیگر مسئول می داند و در واقع، حقیقت امر به معروف و نهی از منکر همین است که همگان باید بدانند در برابر دیگران مسئولیت دارند و بر این اساس امر به معروف و نهی از منکر، مسئولیت همگانی است.

وظیفه ما انتقال اصول و اهداف انقلاب اسلامی به نسل جدید بوده و بزرگ ترین معروف؛ حفاظت، دفاع و تبلیغ ارزش های انقلاب اسلامی و ایستادگی در قبال دشمنان است و این بزرگ ترین کاری است که باید انجام بگیرد.

 

نویسنده: حجت الاسلام و المسلمین "محبی"- آذربایجان غربی


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون