نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/12/1      12:29:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:254


نسخه چاپی| ارسال به دیگران
اهتمام پلیس پیشگیری ناجا برای برگزاری باشکوه راهپیمایی 22 بهمن / تشریح اقدامات این پلیس در این مراسم
گروه ناجا - رئیس پلیس پیشگیری ناجا ضمن تشریح اقدامات انجام شده این پلیس برای جشن های دهه مبارک فجر گفت: پلیس پیشگیری ناجا تمام توان خود را برای برگزاری هرچه ایمن‌تر و پرشکوه‌تر ایام‌الله دهه فجر انقلاب و راه‌پیمایی 22 بهمن به کار گرفت.

 

 

سردار " محمد شرفی" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس با اشاره به اقدامات پلیس پیشگیری ناجا برای برگزاری پرشکوه راهپیمایی 22 بهمن ماه، اظهار کرد: به مناسبت ایام الله دهه فجر و نیز برگزاری پرشکوه راهپیمایی 22 بهمن، قرارگاه ابوذر در ستاد پلیس پیشگیری تشکیل شد، در همین راستا دستورالعمل جامع مراسم و جشن ‌های دهه مبارک فجر و 22 بهمن به ویژه دستورالعمل رژه موتورسواران در سالروز ورود حضرت امام(ره) تهیه و به کلیه رده های تابعه ابلاغ شد.

وی با بیان اینکه رسالت اصلی پلیس پیشگیری همانا برقراری امنیت و پیشگیری از بروز ناامنی است، خاطرنشان کرد: در همین راستا کلیه نیروها با دقت تمام نسبت به مسائل ایمنی و حفاظتی توجیه و دستورهای هوشیاری و مراقبتی برای پیشگیری از رخداد هرگونه حادثه تنظیم و ابلاغ شد.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: برای نظارت کامل بر حسن اجرای برنامه‌ها و انجام وظایف نیروها، 5 تیم بازرسی و نظارت میدانی در مناطق حساس همچون استان‌های تهران و البرز پیش‌بینی شد تا در راهپیمایی روز 22 بهمن بررسی میدانی از حسن عملکرد کارکنان داشته باشند.

فرمانده قرارگاه تاکتیکی ابوذر پلیس پیشگیری ادامه داد: هماهنگی با دیگر مسئولان و دست‌اندرکاران، یکی از مهم‌ترین اقدامات برای برگزاری شایسته چنین مراسم با شکوهی است، بر همین اساس جلسات هماهنگی با نهادهای مرتبط از جمله ستاد دهه مبارک فجر، بسیج، سپاه و سازمان‌های امدادی و ... با جدیت برگزار و تصمیمات لازم در این رابطه اتخاذ شد.

وی به اقدامات پلیس پیشگیری هنگام برگزاری مراسم پرشکوه 22 بهمن اشاره و بیان کرد: برپایی نمایشگاهی به متراژ تقریبی 15 متر مربع در میدان انقلاب از اقدامات معاونت اجتماعی این پلیس است که پلیس‌های راه آهن و فرودگاه و نیز مرکز انتظام ناجا به عنوان زیرمجموعه‌های پلیس پیشگیری در آن شرکت داشتند.

وی اضافه کرد: پلیس راه آهن کشور با استقرار گروه تواشیح و ابزار شبیه‌سازی تیراندازی (سیمیلاتور)، پلیس فرودگاه‌های کشور با ارائه کشفیات پلیسی جذاب و مرکز انتظام نیز با معرفی تجهیزات دفاع شخصی و چگونگی عضویت و مدارک مورد نیاز آن و معرفی خدمات نگهبان محله در نمایشگاه مزبور حضور یافتند.

این مقام ارشد انتظامی به استقرار گروه موتورسواران با 7 دستگاه موتورسیکلت سنگین در کنار نمایشگاه پلیس پیشگیری ناجا اشاره و بیان کرد: گروه مزبور از اعضاء پلیس افتخاری بودند، این اقدام در نوع خود بی‌همتا بود که با استقبال گسترده شرکت کنندگان در راهپیمایی 22 بهمن روبه رو شد.

سردار شرفی خاطرنشان کرد: گروه موتورسواران به عنوان نماد حضور پلیس افتخاری در جامعه و عزم ناجا برای "مردم نهاد کردن امنیت" به شمار می آید بازدید پرشمار هموطنان، نشان‌دهنده توفیق چشمگیر این پلیس در انجام ماموریت دهه فجر است.

سردار شرفی افزود: نمایشگاه 22 بهمن پلیس پیشگیری در بخش فرهنگی نیز حضور شایسته‌ای داشت و معاونت اجتماعی این پلیس با اهداء کتاب‌های منتشر شده از مجموعه کتاب‌های پیشگیری اجتماعی برای گروه سنی کودکان و نوجوانان، پذیرای بازدیدکنندگان بود، همچنین پلیس راه‌آهن کشور نیز با استقرار کتابخانه کودک و نوجوان در محل نمایشگاه اقدام به ارائه خدمات برای سنین گوناگون کرد.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا همچنین استقرار به‌هنگام کارکنان در محل ماموریت با تجهیزات کامل، تقسیم مناسب وظایف، ایجاد پوشش انتظامی در عمق به یاری گشت‌های موتوری و خودرویی، هماهنگی کامل با دیگر نیروها و پلیس‌های تخصصی، حضور میدانی فرماندهان در صحنه و پشتیبانی شایسته و کامل از نیروها را از نقاط قوت ماموریت این پلیس در 22 بهمن 96 برشمرد.

این مقام ارشد انتظامی به فعالیت‌های یگان حفاظت شهرداری تهران به عنوان زیرمجموعه پلیس پیشگیری نیز اشاره و خاطرنشان کرد: هماهنگی با خدمات شهری مناطق برای  پاکسازی محیط، هدایت دستفروشان به خارج از محورهای اصلی و به کارگیری 400 نفر از نیروهای یگانی برای سامان دادن به مسیرهای 10 گانه راهپیمایی از  مهم‌ترین اقدامات این یگان در مراسم 22 بهمن امسال بود.

سردار شرفی در پایان با بیان اینکه پلیس پیشگیری ناجا تمام توان خود را برای برگزاری هرچه ایمن‌تر و پرشکوه‌تر ایام‌الله دهه فجر انقلاب و راهپیمایی 22 بهمن به کار گرفت، تاکید کرد: امیدواریم با احصاء معایب و نواقص مشاهده شده در گذشته و جمع بندی آمار و بازخوردهای گرفته شده، بتوانیم در سال‌های پیش رو با آمادگی و امکانات بیشتری برای انجام این ماموریت اقدام کنیم.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون