نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/12/21      12:59:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:215


نسخه چاپی
کشفیات 80 درصدی جرایم خشن در استان خوزستان
گروه استان ها_ خوزستان_ فرمانده انتظامی استان از کشفیات 80 درصدی جرایم خشن در سال 96 خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "حیدر عباس زاده" در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: اکثر شاخص های امنیتی در  استان بهبود پیدا کرده و وضعیت قابل قبولی دارند؛ در نظرسنجی های انجام شده احساس امنیت بین مردم نیزدرصدی ارتقاء پیدا کرده است.

وی افزود: مردم در برخی جرایم مثل تیراندازی ها، سرقت های به عنف، سرقت های مسلحانه و نگرانی هایی داشتند که نیروی انتظامی با برنامه ریزی و راهکارهای مناسب تلاش های بسیار خوب و ارزشمندی به ویژه در حوزه کشفیات جرایم انجام داده است.

فرمانده انتظامی استان خوزستان با بیان اینکه یکی از موضوعاتی که بر اساس تجارب باعث کاهش جرایم و ارتقاء افزایش احساس امنیت می شود، کشف جرم است، تصریح کرد: نیروی انتظامی با تلاش های شبانه روزی اقدامات بسیاری در این راستا انجام داده اند.

وی ادامه داد: در جرایم خشن که 80 درصد کشفیات داشته ایم که نسبت به مدت مشابه سال قبل 40درصدکشفیات جرایم افزایش یافته است.

فرمانده انتظامی خوزستان در خصوص تیراندازی ها غیرمجاز گفت: در این حوزه نیز تلاش های بسیاری انجام شده ، 10 درصد کاهش تیراندازی ها نسبت به سال گذشته داشته ایم و در مقایسه با سال قبل274 درصد افزایش کشف تیراندازی ها  داشته ایم.

وی با اشاره به اینکه در مقایسه با سال گذشته 14 درصد افزایش کشفیات سلاح جنگی و شکاری غیرمجازداشته ایم، گفت: در زمینه کشفیات سرقت ها تلاش خوبی انجام شده و نسبت به مدت مشابه سال قبل 9 درصد افزایش کشفیات سرقتها را درسطح استان شاهد هستیم.

فرمانده انتظامی خوزستان با اشاره به توقیف 132 خودروی حامل مواد مخدر در استان، عنوان کرد: از ابتدای سال جاری تا این لحظه 6 تن و 249 کیلوگرم انواع موادمخدرکشف شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 32 درصد افزایش و در این خصوص 290 قاچاقچی شناسایی و دستگیر شده اند

سردار عباس زاده با اشاره به کشف 971 هزار و 785 عدد انواع مواد محترقه پرخطر وکم خطردر سال جاری گفت: در مقایسه با سال گذشته 327 درصد افزایش داشته ایم و برای ماموریت چهارشنبه آخرسال با سازمان های امدادی وخدماتی ،سپاه وبسیج تعاملات خوبی انجام شده است.

وی در ادامه به تماس های مردمی با سامانه مردمی (فوریت های پلیسی) 110 اشاره کرد و گفت: در سال جاری کل تماس های فوریت های پلیسی250 هزار و 737 فقره بوده که 179 هزار و 43 فقره آن عملیاتی بوده وهمکاران در مأموریت هایی که مردم ما را فراخوان کرده اند حضور یافته و به وظایف مربوطه پرداخته اند.

فرمانده انتظامی استان با اشاره به اینکه سامانه197بیانگر نظارت مردم بر عملکرد پلیس است، گفت: ما ازاین سامانه برای صحت عمل وسلامت اداری دستگاه بهره برداری بالایی می کنیم.

وی در خصوص تمهیدات چهارشنبه آخرسال در جمع خبرنگاران گفت:بلوک بندی مراکز تجمعات در کلیه شهرستانها واستقرار پلیس با همکاری بسیج وسایر دستگاه های امدادی وخدماتی برنامه ریزی وهماهنگی مطلوبی انجام شده است.

سردار عباس زاده در ادامه اذعان داشت:درچهارشنبه آخرسال ایجاد محدودیت های ترافیکی وکنترل خط سیر و ارتباط ترافیک شهری در دستور کار پلیس راهنمایی ورانندگی قرار دارد.

فرمانده انتظامی استان در خصوص اقدامات ایجابی گفت:حضور کارشناسان انتظامی در مدارس وارائه آموزش به دانش آموزان در جهت کاهش آسیب های چهارشنبه آخر سال وتوزیع 40 هزارعدد بروشوردرمدارس ونصب بنر درسطح میادین و مسیر های پر ترددشهری از دیگر اقدامات ایجابی است که در آستانه چهارشنبه آخر سال انجام شده است.

  وی در ادامه گفت :تعامل باصدا وسیما برای اطلاع رسانی درجهت آگاه سازی خانواده ها از حوادث مرتبط با چهارشنبه آخر سال در قالب پخش فیلم ،انیمیشن ،تراک های صوتی و پوشش خبری از دیگر اقدامات اثرگذار پلیس در کاهش صدمات خواهد بود.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون