نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/12/21      13:26:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:199


نسخه چاپی
پليس بايد به سلاح دانش و آگاهي‌هاي به روز مجهز باشد
گروه استان‌ها- گیلان- فرمانده انتظامي استان در نشست خبري با اصحاب رسانه گفت: پليس بايد به سلاح دانش و آگاهي‌هاي به روز مجهز باشد.

 

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سردار"محمدرضا اسحاقي" در نشست خبري با اصحاب رسانه استان گیلان با بيان اينكه هر سال شاهد عقلانيت و دقت بيشتري نسبت به گذشته از سوي جامعه درچهارشنبه آخر سال هستيم ، اظهار داشت: افرادي كه باعبور از خط قرمزهاي پليس، مردم را به دردسربياندازند وبراي شهروندان ايجاد مزاحمت كنند تا پايان تعطيلات در اختيار پليس خواهند بود و براساس مُرّ قانون، خودروهاي متخلف نيز تا پايان ايام نوروز توقيف خواهند شد.

اين مقام ارشد انتظامي با اشاره به اينكه مراسم چهارشنبه آخر سال نبايد زندگي عادي شهروندان را مختل كند و براي مردم دردسربه وجود بياورد، تصريح كرد: نظارت جدي خانواده ها مي‌تواند راهكار مؤثري براي فاصله گرفتن از آسيب ها و ناهنجاري‌هاي چهارشنبه آخرسال باشد.

اسحاقي حضور گسترده مسافران نوروزي در سواحل، جاده‌ها وتفرجگاه‌هاي گيلان درايام نوروز را يك آزمون بزرگ براي نهادهاي مختلف استان دانست و اضافه كرد: بايد تمهيداتي انديشيده شود كه ورود گردشگرها هم براي مردم استان مفيد باشد و هم مسافران بتوانند از مواهب طبيعي و سنتهای اصیل گيلان به خوبي استفاده كنند.

فرمانده انتظامي استان گيلان با تاكيد بر اينكه پليس بايد به سلاح دانش و آگاهي‌هاي به روز مجهز باشد، خاطرنشان كرد: بايد بتوانيم در هر شرايطي دانش خود را در جامعه افزايش دهيم تا در راستاي كشف جرايم تخصصي چند قدم از مجرمان جلوتر باشيم.

وي از كاهش 42 درصدي سرقت‌هاي خشن استان در 11 ماه ابتداي سال جاري نسبت به زمان مشابه در سال گذشته خبر داد و افزود: استان گيلان در بسياري از سرفصل‌هاي سرقت در سال 1396 با كاهش روبرو بوده است.

سردار محمدرضا اسحاقي نقش پژوهش در ماموريت هاي پليس را اثربخش توصيف كرد و افزود: با گذر زمان، امنيت اجتماعي، جايگاه مطالعاتي و تحقيقاتي خاصي پيدا كرده است.

فرمانده انتظامي استان گيلان با اشاره به افزايش 37 درصدي كشفيات مواد مخدر استان از ابتداي سال جاري نسبت به زمان مشابه در سال گذشته، اظهار داشت: كشفيات مواد محترقه در سال جديد نيز 23 درصد افزايش داشته است.

اين مقام ارشد انتظامي، رشد 4 درصدي تلفات رانندگي استان از شروع سال جديد نسبت به زمان مشابه در سال گذشته را يك نگراني برشمرد و بيان داشت: 29 درصد اين تلفات سهم عابران پياده و 36 درصد آن سهم موتورسيكلت سواران است واين موضوع، لزوم آموزش همگاني جدي درزمينه رعايت قوانين و مقررات و همچنين استفاده از تجهيزات ايمني را آشكار مي‌كند.

سردار اسحاقي تلفات رانندگي را همانند زلزله اي خاموش براي هر جامعه توصيف كرد و افزود: نقش 64 درصدي محورهاي روستايي و فرعي نشان مي‌دهد كه بايد زيرساخت‌هاي ترافيكي استان را براي كاهش آمار تصادفات متحول كرد.

وي با اشاره به تاثير 67 درصدي عامل انساني در تصادفات رانندگي، خاطرنشان كرد: آموزش اصولي و آگاهي بخشي به جامعه، مي‌تواند تحول بزرگي در كاهش آمار تصادفات به وجود بياورد.

اين مقام ارشد انتظامي از ارائه 3 هزار و 361 پرونده به دواير مشاوره كلانتري‌هاي استان در 11 ماه سال جاري خبر داد و اضافه كرد: 78 درصد از اين پرونده ها به كمك مشاوران به رضايت ختم شده است.

سردار محمدرضا اسحاقي آموزش همگاني در فضاي مجازي و همچنين فضاهايي نظير مدارس، مساجد، اصناف و ادارات را يكي از برنامه هاي نيروي انتظامي برشمرد و افزود: اطلاع رساني پليس گيلان از طريق فضاي مجازي در يك سال گذشته، 10 درصد افزايش داشته است.

فرمانده انتظامي استان گيلان افزايش 37 درصدي جرايم اينترنتي استان از ابتداي سال جاري نسبت به زمان مشابه در سال گذشته را نشانه‌اي از گرايش جرايم به سمت محيط سايبري دانست و اظهار داشت: 95 درصد جرايم رايانه اي استان در سال 96 توسط پليس كشف شده‌اند.

سردار اسحاقي افزود: هتك حيثيت و نشر اكاذيب با 36 درصد فراواني، مزاحمت با 15 درصد و برداشت هاي غيرمجاز با 18 درصد فراواني، اصلي‌ترين جرايم رايانه‌اي استان را تشكيل مي دهند.

اين مقام ارشد انتظامي انتقاد پذيري را از لازمه هاي پيشرفت در هر نهاد و سازماني عنوان داشت و تصريح كرد: سامانه 197 پل ارتباطي بي‌واسطه ميان پليس و شهروندان است و تماس هاي مردم در سال جاري از كاهش 10 درصدي ميزان انتقاد و افزايش 35 درصدي ميزان رضايت از عملكرد پليس استان در سال 96 حكايت دارد.

وي بازديدهاي مستمر و نظارت دقيق را مهم ترين روش براي برخورد با پديده شرط بندي فضای مجازی در استان برشمرد و خاطرنشان كرد: بدون همكاري مردم چنين برخوردي ميسر نمي‌شود.

فرمانده انتظامي استان، خبرنگاران را چشم پليس دانست و ْاضافه كرد: خبرنگاران مي‌توانند در كنار پليس در زمينه نهادينه شدن قوانين . ترویج فرهنك قانونمداري نقش اساسي ايفا كنند.

سردار اسحاقي با اشاره به اهميت ارتباط دوسويه پليس و رسانه‌ها، خبرنگارها را همكاران نيروي انتظامي معرفي كرد و آن ها را در روند اميدبخشي به جامعه اثرگذار دانست.

اين مقام ارشد انتظامي، گره ترافيكي را يكي از معضلات جدي گيلان دانست و بيان داشت: پايش تصويري يكي از مواردي است كه مي‌تواند عدم رعايت قوانين و مقررات راهنمايي و رانندگي را در سطح معابر شهري و جاده اي به حداقل برساند.//


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون