نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/12/21      16:53:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:194


نسخه چاپی
کشف 500 میلیارد ریال کالای قاچاق در کیش
گروه استان ها - کیش - فرمانده انتظامی ویژه کیش گفت: امسال، 27 فروند لنج حامل کالاهای قاچاق در محدوده آب های این جزیره توقیف و بالغ بر 500 میلیارد ریال کالای قاچاق کشف شد.
 

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "رحیم جهانبخش" در جمع خبرنگاران گفت: تاکنون حتی یک شکایت از گشت های امنیت اخلاقی جزیره کیش صورت نگرفته چرا که سعی کردیم این مأموریت را با رعایت کرامت انسانی، عزت و احترام مردم انجام دهیم و هیچ بی احترامی را از سوی همکاران پلیس نسبت به شهروندان و مسافران برنمی تابیم.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه امنیت اخلاقی، با شیوه های مودبانه اسلامی و حفظ شان اجتماعی افراد رفتار می کنیم، به همین دلیل کمترین ناهنجاری اجتماعی را در جزیره به دلیل مشارکت اخلاق مدارانه مردم شاهد هستیم.

 جهانبخش افزود: مراسم چهارشنبه آخر سال در کیش همواره توام با انبساط خاطر و امنیت روانی برگزار می شود، پلیس در این ایام برنامه های ویژه ای را برای افزایش ضریب ایمنی در محله ها در دستور کار دارد و در صورت مشاهده هرگونه ناهنجاری برخورد لازم را خواهد داشت.

وی تصریح کرد: تمهیدات لازم برای برگزاری جشن های پایان سال از جمله چهارشنبه آخر سال اندیشیده شده و همکاری و هماهنگی لازم با یگان‌ها و ارگان های مختلف از جمله هلال احمر، اورژانس و آتش‌نشانی صورت گرفته است.

این مقام انتظامی به افزایش جمعیت در جزیره کیش اشاره و علت آن را مهاجرت های زیاد عنوان و بیان کرد: اگر این موضوع ضابطه مند نشود منجر به ایجاد حاشیه نشینی و سکونتگاه های غیر رسمی خواهد شد.

جهانبخش با اشاره به عملکرد نیروی انتظامی در جزیره کیش، گفت: در 6 ماهه نخست امسال شاهد افزایش تصادفات بودیم که با اعمال قوانین سختگیرانه امروز شاهد کاهش تخلفات رانندگی و کاهش تصادفات فوتی در جزیره هستیم.

فرمانده انتظامی کیش عنوان کرد: افزایش شمار خودروها با وجود عدم افزایش خیابان‌ها و در کنار آن افزایش عمر خودروهای موجود در جزیره تا 3 سال دیگر، باعث ازدیاد وسایط نقلیه و بروز گره ترافیکی شده است.

این مقام انتظامی به حضور افراد دوره گرد در جزیره کیش در ایام تعطیلات نوروز اشاره و خاطرنشان کرد: سال گذشته 150 نفر دوره گرد را از جزیره به سرزمین اصلی شان برگشت داده ایم که هویت آنان ثبت شده و از بازگشت آنان جلوگیری می‌شود.

وی با بیان اینکه حضور افراد دوره گرد در جزیره اکنون به صفر رسیده است، گفت: شهروندان از قرار دادن منازل استیجاری به این افراد تجدید نظر کنند تا در جزیره با چالش های اجتماعی مواجه نشویم و در این زمینه پلیس نظارت لازم را خواهد داشت.

سرهنگ جهانبخش درباره طرح نظارت تصویری در جزیره کیش،گفت: ما به طرح نظارت تصویری اعتقاد جدی داریم زیرا هرگاه نظارت پلیس و ابزارهای آن توسعه پیدا کند مشکلات و ناهنجاری های اجتماعی بهتر رصد و پیگیری خواهد شد.

وی در ادامه از فضای مجازی به عنوان یکی از حوزه های پر آسیب نام برد و گفت: حضور در این فضا نیازمند فرهنگسازی است.

جهانبخش ادامه داد: سال گذشته 60 پرونده در حوزه تخلفات شبکه های اجتماعی و مجازی توسط پلیس جزیره کیش تشکیل و امسال نیز بیش از 90 پرونده در این رابطه تشکیل شده است.

این مقام انتظامی با بیان اینکه جزیره کیش در سال 96 در حوزه امنیت و آرامش امن ترین سال را پشت سر گذاشت، افزود: امسال اولویت را براساس منویات رهبر معظم انقلاب در حوزه مسائل اجتماعی در دستور کار قرار دادیم.

 وی کاهش سرقت، تقویت مبارزه با مواد مخدر و کالای قاچاق، برقراری امنیت اخلاقی، کاهش تصادفات و در نهایت آموزش را از اولویت های پلیس در سال جاری برشمرد و افزود: در حوزه سرقت های مهم از قبیل سرقت منازل، اتومبیل، سرقت های مسلحانه و کیف قاپی شاهد 33 درصد کاهش جرایم بودیم.

سرهنگ جهانبخش به اشرافیت پلیس در حوزه مبارزه با سارقان اشاره و بیان کرد: در این راستا 46 سارق حین سرقت دستگیر و 3 باب مغازه خرید اموال مسروقه پلمب شد.

فرمانده انتظامی ویژه کیش همچنین به فعالیت دریابانی جزیره کیش اشاره کرد و افزود: سال گذشته 18 فروند و امسال نیز 27 فروند لنج حامل کالاهای قاچاق در محدوده آب های این جزیره توقیف و بالغ بر 500 میلیارد ریال کالای قاچاق از این لنج ها کشف و برای سیر مراحل قضائی به گمرکات مقصد ارسال شد*.


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون