نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/12/22      8:41:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:174


نسخه چاپی
فروش موادمخدر در خیابان‎های اروپا با استفاده از "دارک ‎ِنت"

گروه بین الملل- دارک نت، بخش مخفی اینترنت که کاربران می توانند به صورت ناشناس وارد آن شوند، امروز مهمترین منبع فروش مواد مخدر در قاره اروپا است.

 

به گزارش پایگاه خبری پلیس به نقل از شبکه خبری "یورونیوز"؛ دارک نت بخشی از وب است که همه به آن دسترسی ندارند و بیشتر برای اهداف جنایی و غیرقانونی مانند استخدام آدم کش، کلاهبرداری، خرید و فروش سلاح و مواد مخدر و حتی اقدامات تروریستی استفاده می‌شود.

فروشندگان مواد مخدر سود فراوانی در این دارک نِت ها دارند. مرکز نظارت بر مواد مخدر و مصرف آن در قاره اروپا با اعلام این مطلب افزوده است که فروش مواد مخدر دو سوم حجم دارک نت ها را اشغال کرده است.

فروش مواد مخدر سالانه ۸۰ میلیون یورو سود به قاچاقچیان و گروه های مافیایی در اروپا می رساند. در این میان ۴۶ درصد فروش این مواد از طریق اینترنت انجام می شود. بین سال های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵، آلمان، بریتانیا و هلند در صدر کشورهای اروپایی بوده اند که فروش مواد مخدر از طریق اینترنتی در آنها انجام گرفته است. دارک نت ها معمولا محل فروش محموله‌های کم مواد مخدر هستند و نیروهای امنیتی اروپا قصد دارند از طریق این محموله‌های کوچک به قاچاقچیان بزرگ قاره برسند.

"تئودورا گروشکووا"، پژوهشگر در زمینه مواد مخدر می گوید: چیزی که امروز از آن آگاهی نداریم این است که چگونه می توان از طریق دستفروشان کوچک موادمخدر به قاچاقچیان واقعی رسید. آیا قاچاقچیان بزرگ همچنان مواد خود را در خیابان ها توزیع می کنند یا ترجیح می دهند آنرا در دارک نت ها پخش کنند.

در ماه ژوئیه، در همکاری مشترک نیروهای سایبر امنیتی آمریکا و هلند دو دارک نت بزرگ فروش مواد مخدر به نام‌های "آلفابای" و "هانسا" تعطیل شدند.


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون