نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/12/22      9:32:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:159


نسخه چاپی
حضور مسئولانه و متعهدانه پليس در طرح انتظامي - ترافيكي چهارشنبه آخر سال و نوروز 97
گروه استان ها -اردبيل- فرمانده انتظامي استان گفت: پليس در كسوت يار مهربان مردم در طرح انتظامي ـ ترافيكي چهارشنبه آخر سال و نوروز 97 حضور مسئولانه و متعهدانه داشته و آرامش و نشاط بهاري را براي مردم به ارمغان می آورد.

 

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سردار "حسين عبدي" در نشست خبري و كنفرانس مطبوعاتي با اصحاب رسانه، خبرنگاران و نمايندگان خبرگزاري هاي فعال در استان، با تبريك فرا رسيدن عيد نوروز، از همكاري و تعامل صميمانه و سازنده خبرنگاران با نيروي انتظامي قدرداني كرد و گفت: قطعاً پوشش رسانه اي اقدامات پليس، اطلاع رساني هشدارهاي انتظامي و توسعه آموزش هاي همگاني گامي مؤثر در سالم سازي فضاي جامعه، پيشگيري از جرايم و كجروي ها و افزايش شور و نشاط اجتماعي است.

وي پليس را امانتدار مردم و نظام اسلامي و پاسدار ارزش ها، هنجارها و باورهاي ديني و اعتقادي ملّت و جامعه معرفي كرد و افزود: امنيت و آرامش  اجتماعي و حاكميت نظم و انضباط در جامعه هدفي متعالي و آرماني مقدس است، كه پليس با تلاش جهادي و انگيزه اي الهي به شکل شبانه روزی در تحقق آن نقش آفريني مي كند.

فرمانده انتظامي استان اردبيل در ادامه با اشاره به رتبه بندی جرايم در استان اردبيل گفت: نزاع و درگيري با اختصاص 13 درصد از كل جرايم در اولويت اول جرايم استان اردبيل قرار داشته و تصادفات، سرقت، جرايم مالي و اقتصادي در اولويت هاي بعدي قرار دارند.

سردار "عبدي" با اشاره به برنامه ريزي هاي هدفمند و اتخاذ تمهيدات ويژه فرماندهي انتظامي استان اردبيل با محوريت توانمندسازي جامعه در مسير پيشگيري از جرايم و آسيب هاي اجتماعي، بيان داشت: توجه به هشدارهاي انتظامي و كاربردي كردن آموزش هاي همگاني، مصداقي از مشاركت اجتماعي با پليس بوده و گامي مهم در پيشگيري از جرايم و كجروي هاست.

فرمانده انتظامي استان اردبيل با بيان اينكه اكثر جرايم به وقوع پيوسته در استان علي الخصوص سرقت توسط معتادان متجاهر صورت مي گيرد، گفت: با جديت پيگير اجرايي شدن ماده 16 حوزه مبارزه با مواد مخدر هستيم.

وي راهنمايي و رانندگي استان اردبيل را جزء يگان هاي برتر در سطح ناجا معرفي كرد و افزود: در سال جاري شاهد كاهش 40 درصدي آمار جان باختگان در معابر درون شهري و 16 درصدي جان باختگان حوادث رانندگي در جاده هاي برون شهري هستيم.

سردار "عبدي" ميانگين تماس روزانه با مركز فوريت هاي پليسي 110 را، يك هزار و 516 تماس عنوان كرد و گفت: در تماس هاي منجر به عمليات شاهد افزايش 17 درصدي هستيم.

وي با اشاره به كشف يك ميليون و 569 هزار و 596 عدد انواع مواد محترقه در سال جاري، از رشد 24 درصدي كشفيات خبر داد و اظهار داشت: در رابطه با كشفيات به دست آمده 126 قاچاقچي دستگير شدند.

فرمانده انتظامي استان اردبيل با تأكيد بر اينكه پليس با جديت تأمين امنيت مراسم چهارشنبه آخر سال را انجام داده و در كنار شادي هاي مردم است، گفت: برخورد قاطع و قانوني با برهم زنندگان آرامش و نظم فردي و اجتماعي در دستور كار پليس بوده و اجازه نمي دهيم آسايش مردم توسط مجرمان و قانون گريزان تهديد شود.

وي با اشاره به اقدامات هدفمند و جامع فرماندهي انتظامي استان در حوزه هاي فرهنگي، آموزشي و رسانه اي افزود: محور اقدامات و برنامه ريزي هاي پليس در چهارشنبه آخر سال، تمركز بر پيشگيري اجتماعي است.

اين مقام ارشد انتظامي استان اردبيل شعار نوروزي پليس در سال جدید را "آرامش بهاري با نظم و امنيت" عنوان كرد و گفت: پليس در كسوت يار مهربان مردم، حضور مسئولانه و متعهدانه در طرح انتظامي ـ ترافيكي چهارشنبه آخر سال و نوروز 97 داشته و با تلاش جهادي و انگيزه معنوي آرامش و نشاط اجتماعي را براي مردم و مسافران نوروزي به ارمغان خواهد آورد.

سردار "عبدي" در بخش پاياني سخنان خود با تأكيد بر اينكه با حداكثر توان و بهره مندي مضاعف از امكانات، طرح نوروزي را اجرا مي كنيم، تصريح كرد: يكي از برنامه هاي ويژه فرماندهي انتظامي استان در مسير خدمات رساني شايسته به مردم و مسافران نوروزي، تقويت پليس راه و كلانتري ها به لحاظ منابع انساني است.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون