نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/12/22      11:56:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:297


نسخه چاپی
گروگان گیری 100 هزار یورویی!
گروه استان ها-خراسان رضوی- فرمانده انتظامی استان از دستگیری آدم ربایان مسلح در مشهد خبر داد.
 

سردار" قادر کریمی" در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس گفت: بعد از ظهر پنج شنبه گذشته (17 اسفند) یک دستگاه وانت پیکان که رانندگی آن را جوان 25 ساله تبعه خارجی به عهده داشت در مسیر میدان آزادی به سمت میدان جهاد حرکت می کرد که ناگهان در اطراف میدان جمهوری اسلامی توسط سرنشینان یک دستگاه پراید متوقف شد.

وی افزود: سرنشینان مسلح پراید با تهدید به مرگ و استفاده از افشانه فلفل ، راننده وانت را از پشت فرمان بیرون کشیدند و به وسیله یک دستگاه خودروی پراید در حالی که پیرمرد و کودک سرنشین وانت را که بار ضایعاتی آهن داشتند در محل رها کردند، گروگان را به محل نامعلومی منتقل کردند.

فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی تصریح کرد: پرونده گروگان گیری مسلحانه با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع به پلیس آگاهی ارسال شد و گروه زبده ای از کارآگاهان اداره جنایی پیگیری این پرونده را به عهده گرفتند.

سردار کریمی با اشاره به این که پیامک ها و تلفن های تهدیدآمیز گروگان گیران ساعتی بعد از وقوع جرم آغاز شد، ادامه داد: در حالی که بررسی های اطلاعاتی با به کارگیری شیوه های فنی و پلیسی وارد مرحله جدیدی شده بود، گروگان گیران در تماس با یکی از برادران راننده 25 ساله تقاضای 100 هزار یورو کردند.

وی اظهار داشت: آنان با تهدید به کشتن گروگان ، فیلمی را نیز از طریق تلگرام ارسال کردند که نشان می داد راننده 25 ساله با غل و زنجیر در یک اتاق شکنجه می شود و اگر پول را پرداخت نکنند گروگان را با شلیک گلوله خواهند کشت.

این مقام ارشد انتظامی استان خراسان رضوی گفت: کارآگاهان با دادن آموزش های لازم به خانواده گروگان، از آن ها خواستند مبلغ 50 هزار یورو را طی یک قرار به گروگان گیران پرداخت کنند. بنابراین قرار مذکور با نظارت و هدایت کارآگاهان در منطقه الهیه مشهد گذاشته شد و موتورسواری با برداشت ارزهای خارجی در بیابان های این منطقه و تاریکی شب ناپدید شد.

سردار کریمی خاطر نشان کرد: با به نتیجه رسیدن رصدهای اطلاعاتی کارآگاهان موفق شدند مخفیگاه سردسته مسلح باند را در منطقه بلوار آزادی شناسایی کنند.

وی گفت: ماموران انتظامی استان سپس با هماهنگی مقام قضائی ساعت 2 بامداد روز گذشته متهم را در حال استراحت در مخفیگاهش دستگیر کردند که در این عملیات یک عدد سلاح کمری به همراه مهمات و 50 هزار یورو ارز خارجی کشف شد.

سردار کریمی افزود: با اعترافات سردسته باند، بلافاصله عملیات شبانه کارآگاهان برای دستگیری 2 متهم دیگر پرونده ادامه یافت و 2 همدست دیگر او نیز به در این عملیات دستگیر شدند.

مقام ارشد انتظامی خراسان رضوی با اشاره به این که تحقیقات و بازجویی از متهمان پرونده همچنان ادامه دارد ،خاطر نشان کرد: طبق بررسی های اولیه انگیزه سردسته باند گروگان گیری از این اقدام مجرمانه، اخاذی بوده است.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون