نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/12/22      18:48:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:275


نسخه چاپی
مردم، مراقب رسانه های بیگانه درباره چهارشنبه آخر سال باشند
گروه ناجا - عضو هیئت علمی گروه ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی با بیان اینکه مردم فریب رسانه های بیگانه درباره چهارشنبه آخر سال را نخورند، گفت: کسی که سالها از وطن دور بوده، تحولات فرهنگی و ارزشی داخل کشور را به روز نمی تواند دنبال کند بنابراین مردم بایستی مرجع، رفرنس و الگوی خود را رسانه های داخلی و رسمی قرار دهند.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، "سیدرضا نقیب السادات" در میزگرد رسانه ای پیشگیری از آسیب های چهارشنبه آخر سال که در معاونت اجتماعی ناجا برگزار شد، گفت: برگزاری مناسبتی نظیر چهارشنبه آخر سال از گذشته های دور انجام می شده و معرف این موضوع است که سال رو به انتهاست.

 وی تصریح کرد: مردم با برگزاری این آیین؛ فراز و نشیب های سال گذشته را به دور می ریزند تا سال جدید و زندگی اجتماعی را پر انرژی و پر توان آغاز کنند.

این استاد ارتباطات و رسانه افزود: این آیین در واقع مستمسکی است برای تجمیع افراد و انتقال ارزش های فرهنگی؛ ضمن اینکه یک نوع نظارت اجتماعی نیز اعمال می شد تا افراد را در این عرصه کنترل کند.

نقیب السادات به ظهور رسانه های جدید و از بین رفتن رسوم گذشته اشاره و بیان کرد: ظهور رسانه های جدید باعث بروز بحران، آسیب های جدید و تحریف آیین چهارشنبه آخر سال شد و به نوعی گروه های اجتماعی را دستخوش دگرگونی کرد.

عضو هیئت علمی گروه ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به نقش شبکه های اجتماعی، گفت: در حال حاضر افراد در انزوای خود، پیام های رسانه ها را دریافت می کنند و این موضوع موجب سلب شدن رفتار اجتماعی افراد می شود و با نگاهی به آنها در می یابیم این افراد هنگامیکه مراسم چهارشنبه آخر سال فرا می رسد درصدد هستند انرژی و هیجان های خود را به نوعی تخلیه کنند.

وی با اشاره به مسئولیت و نقش رسانه ها دراین رابطه اشاره و خاطر نشان کرد: معارضان و دشمنان به شیوه ها و اشکال گوناگون درصدد آسیب رساندن به پیکره نظام و نشان دادن ناکارآمدی و ناتوانی آن از اداره امور و مسائلی از این قبیل هستند؛ این موضوع از طریق رسانه های بیگانه به عنوان جنگ نرم کارگردانی می شود. آنها از طریق پیام هایی که جاذبه تکنیکی  و تاکتیکی دارد اعتقادات، نگرش و باورهای افراد را مورد هجوم قرار می دهند.

نقیب السادات افزود: فردی که در انزوا و تنهایی مورد هجوم پیام های پرجاذبه رسانه های معاند قرار می گیرد دست به اقدامات نابهنجار می زند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به نقش خانواده در پیشگیری از آسیب های چهارشنبه آخر سال گفت: والدین، رسانه ها و دستگاه های مسئول هریک با توجه به نقش خود باید بسترهای لازم برای تخلیه هیجان افراد را فراهم کنند تا "چهارشنبه سوری" به "چهارشنبه سوزی" تبدیل نشود؛ با درس گرفتن از تجربه های تلخ چند سال اخیر، باید تلاش عمومی صورت بگیرد که یک سنت اجتماعی به یک آسیب عمومی در آستانه ی نوروز تبدیل نشود.

دکتر سید رضا نقیب السادات از شهروندان خواست تا تحت تاثیر رسانه های بیگانه و یا بی هویت قرار نگیرند و مرجع و الگوی خود را رسانه های رسمی داخل کشور قرار دهند.

 دکتر سید رضا نقیب السادات در خاتمه با بیان اینکه در حوزه آداب و رسوم هیچ کس به اندازه مردم آن سرزمین به سنت ها، آیین و رسوم خود اشرافیت ندارند؛ گفت: کسی که سالها از وطن دور بوده، تحولات فرهنگی و ارزشی داخل کشور را به روز نمی تواند دنبال کند بنابراین مردم بایستی  مرجع، رفرنس و الگوی خود را رسانه های داخلی و رسمی قرار دهند.


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون