نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/1/20      15:51:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:303


نسخه چاپی
یک کنجکاوی ساده
گروه اجتماعی - همین کنجکاوی ساده باعث شد که با آن پسر در پارک قرار بگذارم تا ببینم این مزاحم کیست؟ و شماره مرا از کجا بدست آورده است.
 

در یک خانواده 6 نفری زندگی می کنم و دومین فرزند خانواده ام، یک خواهر بزرگتر از خود دارم. پدرم کارگر و مادرم خانه دار است و از نظر اقتصادی در سطح پایینی هستیم.

با خانواده رابطه دوستانه و خوبی ندارم و خودم بیشتر مخارجم را از طریق خیاطی تامین می کنم. مدتی بود که پسری به صورت تلفنی برایم مزاحمت ایجاد می کرد و همین باعث شد از روی حس کنجکاوی به این فکر افتادم که او چه کسی است؟

همین کنجکاوی ساده باعث شد که با آن پسر در پارک قرار بگذارم تا ببینم این مزاحم کیست؟ و شماره مرا از کجا بدست آورده است، در اولین قرار ملاقات یک رابطه دوستانه بین من و بهنام به وجود بیاید.

بهنام با زرنگی و زیرکی که داشت توانست اعتماد من را به خود جلب کند، من و بهنام چندین بار بعد از این ملاقات با هم در پارک و خیابان دیدار داشتیم تا اینکه در یک روز بارانی وقتی از دانشگاه بر می گشتم، دیدم روی تلفن همراهم چندین تماس بی پاسخ از بهنام است با او تماس گرفتم به من گفت دوست دارد من را ببیند، راستش من هم دلم هوایش را کرده بود.

می دانستم بیرون رفتن با او باعث می شود دیرتر به خانه بروم اما اینکه دیرتر یا زودتر به خانه بروم برای کسی اهمیتی نداشت، برای همین بدون تردید قبول کردم، بودن در کنار بهنام به من حس آرامش و شادی می داد.

در یک پارک قرار گذاشتیم اما چون باران شدید بود هر دو خیس خیس شدیم، بهنام به من گفت در این هوای سرد ممکن است سرما بخوریم و از من دعوت کرد با او منزلشان بروم؛ من در این مدت به او اعتماد کرده بودم به همین دلیل پیشنهادش را پذیرفتم اما او از اعتماد من سوء استفاده کرد و مرا مورد ضرب و شتم قرار داد و عفت من را لگد مال کرد.

بهنام من را تهدید کرد که اگر به رابطه ام با وی ادامه ندهم، فیلم و عکس هایی که از من تهیه کرده است را به خانواده ام نشان می دهد و از این طریق چندین بار از من سوءاستفاده کرد.

ملیسا در حالی که اشک می ریخت، گفت خودش به کلانتری مراجعه کرده تا با همکاری آن پسر دستگیر و تحویل مراجع قضائی شود.

نظریه کارشناس

بنابر نظرکارشناس بی توجهی ونگاه سهل گیرانه به روابط حاکم بر خانواده و فضایی به دور از صمیمیت که برآن حاکم بوده است یکی از عوامل بروز آسیب در مددجو می باشد.

خلاء عاطفی و کمبود محبت، ضعف در اعتقادات مذهبی، عدم مهارت نه گفتن در مددجو، اعتماد افراطی به افراد بیگانه و نبودن فضای آرامش بخش در محیط خانواده، عدم نظارت والدین بر فرزند و نبودن فضای ارتباطی مناسب بین والدین و فرزندان، گرایش به موادمخدر، گرفتار شدن در باندهای فحشا، احتمال ابتلا به اختلال های روانی ناشی از استرس ها، تنش ها و... از عوامل ریشه ای بروز این گونه آسیب ها به شمارمی آید.

لازم است، به منظور پیشگیری از آسیب های بعدی در مددجو به آموزش مهارت های زندگی از جمله مهارت نه گفتن، تقویت روحیه خودباوری و اعتقادات مذهبی در مددجو، افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس در مددجو، همچنین کمک به مددجو برای سازگاری با وضعیت موجود و انجام روان درمانی در راستای حل مشکلات وی توسط كارشناسان اقدام کرد.

نویسنده: ناهید اکبری مقدم کارشناس ارشد روانشناسی معاونت اجتماعی - گلستان


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون