نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/2/4      8:50:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:538


نسخه چاپی| ارسال به دیگران
مقاومت تا آخرین فشنگ/ مرزبان، جان داد، خاک نداد

گروه ناجا-این اولین بار نبوده و آخرین باری هم نیست که کیانداران غیرتمند نیروی انتظامی برای حفظ میهن آبا و اجدادی سینه سپر می کنند و با افتخار و سر بلندی،جان می دهند و سر بر آستان خاک این وطن می سایند؛ همواره به داشتن چنین نامدارانی افتخار می کنیم.

 

وطن به مثابه ناموسش بود، جان داد اما خاک نداد؛ این جمله وصف حال شهید "وحیدحسین زاده" مرزبانی است که در حمله اشرار و تروریست های کور دل از خدا بی خبر به میل و برجک مرزی میر جاوه در 27 فروردین ماه به دیدار دوست شتافت.

در حمله اخیر به برجک مرزی میر جاوه یکی از کیانداران غیور و غیرتمند ما تا آخرین گلوله مانده در سلاحش ایستادگی کرد تا پاسگاه به دست اشرار و تروریست ها نیفتد؛ تا آخرین نفس دلیر مردانه جنگید، چه جنگیدنی.

دلدار، استوار، شجاع، از جان گذشته، سرفراز  و ... واژه های کوچکی هستند در برابر کاری که  استوارِ مرزبان انجام داد.

هنگامی که گروه 20 نفره تروریستی از خاک پاکستان به نقطه صفر مرزی ایران در حوالی میل مرزی 89 رسیدند؛ تله انفجاری را جلوی درب برجک کار گذاشته و سعی در وارد شدن به حریم برجک را داشتند که با مقاومت جانانه 4 مرزبان ایرانی مواجه شده که خسارات زیادی به تروریست ها و اشرار وارد کردند.

در این حمله غافلگیرانه که نیمه های شب آخرین روزهای فروردین انجام شد و بیش از یک ساعت به طول انجامید؛ پس از شهادت "ابوالفضل غلامپور"نگهبان برجک، شهید "وحید حسین زاده" و دو همرزم دیگرش تا سر حد شهادت و مجروحیت و تا آخرین فشنگ شان جنگیدند و اجازه ورود احدالناسی را ندادند.

آنجا خانه شان نبود، خاک و وطنشان نبود؛ قلبشان بود؛ عین جان شیرینشان؛ جان با  ارزشی که گذشتن از آن سخت و ناممکن به نظر می رسد اما مرزبانان بی باک، ناممکن را شدنی کرده و عینیت بخشیدند.

وقتی می بینیم که خاک وطن از جان شیرین برای مرزبانانمان عزیز تر بوده غبطه می خوریم به این همه ارادت و غیرتی که به وطن دارند.

این اولین بار نبوده و آخرین باری هم نیست که کیانداران غیرتمند نیروی انتظامی برای حفظ میهن آبا و اجدادی سینه سپر می کنند و با افتخار و سر بلندی،جان می دهند و سر بر آستان خاک این وطن می سایند؛  همواره به داشتن چنین نامدارانی افتخار می کنیم.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون