نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/2/25      9:15:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:189


نسخه چاپی
توصیه های پلیس به عابران برای تردد در خیابان ها
گروه استان ها- تهران بزرگ- رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ از شهروندان خواست به هنگام تردد در معابر و خیابان ها با رعایت قوانین و مقررات به توصیه های پلیس نیز توجه کنند.

 

 

سرهنگ "احسان مؤمنی" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهارداشت: 48 درصد از متوفیات حوادث رانندگی تهران در سال گذشته را عابران پیاده تشکیل می دهند.

وی ادامه داد: به منظور کاهش این گونه تصادفات به عابران پیاده توصیه می شود در خیابان‌های فاقد پیاده‌رو , در جهت خلاف وسایل نقلیه حرکت کنند تا بتوانند خودروهایی را که از روبرو در حال حرکت هستند، ببینند.

این مقام انتظامی به تصادفات در شب به دلیل پوشش تیره لباس عابران اشاره و بیان کرد: عابران بایستی حتی المقدور از لباس و کفش باز تابنده نور و رنگ روشن استفاده کنند همچنین شهروندان به هنگام تاریکی هوا از قسمت‌های روشن و زیر نور چراغ‌های خیابان عبورکنند.

این مقام انتظامی از عابران خواست هنگام عبور از تقاطع، مراقب خودروهایی که گردش به چپ یا راست می‌کنند، باشند؛ همچنین از پیاده روی در حاشیه بزرگراه‌ها و معابری که سرعت خودروها بالا است، اجتناب کنند.

وی ادامه داد: در گذرگاه‌های عریض و دارای جزیره میانی باید عبور از خیابان به‌صورت دو مرحله‌ای صورت گیرد.

سرهنگ مومنی با بیان اینکه در تقاطع‌ها با سبز شدن چراغ عابرین پیاده حرکت کنند، خاطرنشان کرد: عابران برای عبور از میان خودروهای پارک شده ابتدا بایستی در کنار خودرو و در حاشیه خیابان توقف کنند و در صورت عدم وجود خطر با رعایت مراحل عبور از خیابان رد شوند.

رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ با بیان اینکه عابران پیاده در صورت مشاهده خودروهای امدادی یا شنیدن صدای آژیر آن‌ها، مسیر را برای عبورشان باز کنند، گفت: برای عبور درعرض خیابان از جلو یا پشت اتوبوس اقدام به عبور نکنند و تا زمان حرکت اتوبوس، صبر کنند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون