نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/2/25      12:48:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:443


نسخه چاپی
کشف 85 میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در طرح مرصاد 2 پلیس اصفهان
گروه استان ها_اصفهان_ فرمانده انتظامی استان از کشف 85 میلیارد ریال انواع کالای قاچاق با اجرای طرح "مرصاد 2 " در 24 ساعت گذشته خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "مهدی معصوم بیگی" در حاشیه رونمایی از کشفیات طرح عملیاتی مرصاد 2 پلیس اصفهان، گفت: با توجه به اینکه امسال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال "حمایت از کالای ایرانی" نام گذاری شده، یکی از محوری ترین برنامه های نیروی انتظامی نیز در راستای تحقق این شعار، برخورد با قاچاقچیان کالا است که در این زمینه طرح جامعی تحت عنوان مرصاد 2 در قرارگاه عملیاتی "اقدام و عمل" فرماندهی انتظامی استان اصفهان طراحی و به مرحله اجرا گذاشته شد.

وی افزود: در این طرح که 100 تیم عملیاتی حضور داشتند، پس از کارهای  علمی، میدانی و انتظامی طی 24 ساعت گذشته بالغ بر 85 میلیارد ریال انواع کالای خارجی قاچاق شامل لوازم خانگی، آرایشی و بهداشتی، موتورسیکلت، کالای دخانی، قطعات خودرو، لاستیک، موادغذایی، اسباب بازی و... کشف و 40  دستگاه خودروی سبک و سنگین، توقیف و 80 قاچاقچی دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان گفت: در حوزه مقابله با سارقان هم در کشف خودروها و موتورسیکلت های مسروقه و اموال به سرقت رفته از مغازه ها و منازل مردم  توفیقات خوبی به دست آمد که ارزش اموال مسروقه کشف شده 600 میلیون ریال است.

سردار "معصوم بیگی" تصریح کرد: یکی از راهبردهای انتظامی استان این است که اولاً سرقتی در سطح استان  رخ ندهد و اگر سرقتی اتفاق افتاد فاصله وقوع تا کشف آن را به حداقل ممکن برسانیم و بتوانیم اموال مسروقه را به صاحبانشان برسانیم که در همین راستا طی سال گذشته یک هزارو 400 میلیارد ریال اموال مسروقه کشف و به مالکان آنها  مسترد شد.

فرمانده انتظامی استان خاطر نشان کرد: در زمینه مقابله با قاچاق مواد مخدر نیز توفیقات خوبی به دست آمده است به طوری که طی 2 هفته گذشته مقدار  2 تن  و 500 کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف شده ، 9 باند تهیه و توزیع مواد مخدر منهدم و بالغ بر  یک هزار نفر توزیع کننده، خرده فروش مواد مخدر و معتاد متجاهر دستگیر و تحویل مراجع قضائی شدند.

سردار "معصوم بیگی" مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر،کالا و همچنین مبارزه با سارقان را 3 اولویت اصلی در طرح مرصاد فرماندهی انتظامی استان عنوان و اظهار کرد: طرح های 14 گانه مرصاد به منظور افزایش قدرت تحرک و شتاب بخشیدن در انجام ماموریت ها با قوت و جدیت تمام تا پایان سال ادامه خواهد داشت.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون