نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/2/26      14:44:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:922


نسخه چاپی
مهم‌ترین اهداف و اولویت‌های پلیس پیشگیری در سال 97
گروه ناجا - جانشین رئیس پلیس پیشگیری ناجا با برشمردن اولویت‌ها و اهداف این پلیس در سال 1397، ابزارها و ساز و کارهای پیش‌بینی شده برای دستیابی به این اهداف را تشریح کرد.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "حمید عطایی" در نشست ویدئو کنفرانس رؤسای پلیس پیشگیری سراسر کشور با اشاره به اینکه هدف پلیس پیشگیری در سال 1397 بهبود شایسته روند کارها با کمترین هزینه ممکن است، گفت: در همین راستا، پلیس پیشگیری بر روی 7 موضوع اساسی متمرکز شده که نیاز به دقت بالا و توجه کافی داشته و به صورت جدی به وسیله تیم‌های نظارتی پیگیری خواهد شد.

وی ادامه داد: نخستین اولویت مورد توجه پلیس پیشگیری ارتقاء توان عملیاتی پلیس و تقویت آمادگی دفاعی کارکنان در سال 97 است که مهم‌ترین برنامه‌های مرتبط با آن اتمام طرح آمایش واحدهای انتظامی، ایجاد توازن در کلانتری و پاسگاه‌ها و گسترش یگان‌های انتظامی سیار  است.

جانشین رئیس پلیس پیشگیری ناجا با بیان اینکه دومین موضوع مورد توجه این پلیس کاهش 5 درصدی جرایم در سال 97 خواهد بود، اظهار کرد: این برنامه با تمرکز بر مناطق حاشیه‌نشین و متروک و توجه بیشتر به جرایم خشن و عنف متمرکز خواهد بود.

وی هدف بعدی پلیس پیشگیری در سال 97 را افزایش 5 درصدی رضایتمندی مردم از خدمات کلانتری و پاسگاه‌ها برشمرد و خاطرنشان کرد: تلاش برای برقراری پایش تصویری کامل به ویژه در مناطق متروک و حاشیه‌ای، توزیع دوربین البسه و توسعه توجه به حقوق شهروندی در نیروی انتظامی از جمله ابزارهای نیل به این هدف هستند.

این مقام ارشد انتظامی چهارمین اولویت پلیس را مبارزه با قاچاق کالا با هدف تحقق منویات رهبر معظم انقلاب(مدظله‌العالی) در این حوزه برشمرد و تصریح کرد: در این زمینه ضروری است که همکاری‌های درون و برون‌سازمانی را گسترش داده و به ویژه یگان‌های حفاظت سازمان‌هایی همچون گمرک و بنادر و کشتیرانی و غیره فعالیت بیشتری داشته باشند.

جانشین رئیس پلیس پیشگیری ناجا توسعه و ایجاد ظرفیت برای مشارکت مردم و سازمان‌های گوناگون در بالا بردن امنیت را از رهگذر گسترش موسسات حفاظتی و مراقبتی، رشد دادن طرح پلیس افتخاری و توجه به ظرفیت‌های ویژه آن، همکاری بیشتر با سازمان بسیج و نهادینه کردن پرشتاب یگان‌های حفاظت سازمان‌ها، اولویت پنجم پلیس پیشگیری دانست و گفت: این افزایش مشارکت عمومی شهروندان و نهادها با هدف افزایش 2 درصدی احساس امنیت در سال 97 پیگیری خواهد شد.

وی پیگیری طرح تحول کلانتری و پاسگاه‌ها، گسترش و ارتقاء آموزش‌های مهارتی کارکنان را از دیگر اولویت‌های مورد تمرکز پلیس پیشگیری در سال جاری دانست و خاطرنشان کرد: اقدامات خوبی در این زمینه‌ها در سال های گذشته انجام شده، لیکن ضروری است که این راه را تا پایان با قدرت ادامه دهیم.

سردار عطایی در پایان با تاکید به اینکه اهداف و اولویت‌های یاد شده در نتیجه برنامه‌ریزی و بررسی و پژوهش‌های دامنه دار تدوین و تعیین شده است، خاطرنشان کرد: این برنامه‌ها و اهداف بسیار بزرگ و عالی بوده و دستیابی به اهداف بزرگ، تلاش بزرگی را نیز ظلب می‌کند، لذا امیدواریم با همکاری یکدیگر و پشتکار بسیار از این آزمون بزرگ سربلند خارج شویم.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون