نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/2/26      15:45:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:154


نسخه چاپی| ارسال به دیگران
توسعه امنيت مشاركتي در دستور كار پليس
گروه استان ها - گلستان - رئیس پلیس پیشگیری ناجا در گرگان، امنيت مشاركتي را رويكرد پليس در تامين امنيت عنوان و تصریح کرد: توسعه امنيت مشاركتي در دستور كار پليس قرار دارد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار"محمد شرفي" در بيست و سومين نشست عمومي فرماندهان و مسئولان انتظامي استان گلستان با تاكيد بر بكارگيري راهكارهاي لازم به منظور مشاركت هرچه بيشتر مردم در تامين امنيت، گفت: توسعه مشاركت مردم در تامین امنیت، اقتدار كشور را تضمين مي كند.

وي ، امنيت مشاركتي را رويكرد پليس در تامين امنيت عنوان و تصریح کرد: توسعه امنيت مشاركتي در دستور كار پليس قرار دارد.

سردار شرفي با تاكيد بر تقويت ارزش ها و باورهاي ديني و اعتقادي در بين كاركنان، افزود: ارزش ها و باورهاي معمار كبير انقلاب اسلامي در خون جوانان ما جاري است و آنان در دفاع از ارزش ها و دستاوردهاي انقلاب اسلامي همچنان حاضر هستند جان خود را از دست دهند.

این مقام ارشد انتظامی، اميد كشورهاي مظلوم جهان را انقلاب اسلامي ايران دانست و گفت: با برخورداري از جوانان مومن و انقلابي چون شهيد "محسن حججي " امنيت داخلی  و خارجي ايران اسلامي تضمين مي شود.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا، سايه تفکر در حوزه امنيت داخلی را در دو حوزه امنيت ذهني و عینی برشمرد و گفت: ميزان و نرخ آسيب هاي اجتماعي ، وقوع جرايم و آشفتگي هاي اجتماعي از مولفه هاي ميزان امنيت عيني در جامعه است.

به گفته وي ، اگر ميزان آسيب ها و وقوع جرايم در جامعه بالا باشد، امنيت عمومي آن جامعه  خدشه دار خواهد شد.

سردار شرفي، اقتدار و جايگاه پليس، بهره گيري از تكنولوژي جديد و تعامل سازمان ها و نهادها با ناجا را از ديگر مولفه هاي امنيت عيني در جامعه دانست و گفت: هرقدر تعامل سازمان ها و نهادها با پليس بيشتر باشد به همان ميزان سطح آگاهي هاي عمومي ارتقاء يافته و ميزان وقوع جرايم در جامعه كاهش خواهد يافت.

رئيس پليس پيشگيري ناجا در بخش ديگري از سخنان خود به وضعيت امنيتي گلستان و شاخصه هاي امنيتي در اين استان اشاره و بیان کرد: علی رغم وجود قوميت هاي مختلف در این استان كه در نوع خود ظرفيتي براي توسعه استان محسوب مي شوند ميزان جرايم خشن در كنترل و وقوع جرايم نيز كاهش يافته است.

وي با اشاره به تدوين سند تحول كوپ در پي فرمایشات مقام معظم رهبری (مداظله العالی )مبني بر توجه بيشتر به سرانگشتان در نيروي انتظامي به اهداف شوراي تحول كوپ اشاره كرد و گفت: برون سپاري بعضي از امورات از حوزه كلانتري ها و همچنين حذف برخي از آن ها ،  اولويت مهم ما در اين حوزه است.

رئيس پليس پيشگيري ناجا، ارائه خدمات الكترونيكي به مردم، توسعه علوم و تحقيقات در حوزه كلانتري ها، تكريم ارباب رجوع و توجه به حقوق شهروندي وتعالي رفتار سازماني و همچنين توسعه امنيت مشاركتي را از ديگر اهداف و برنامه هاي شوراي تحول كوپ عنوان و تصریح کرد: تمام تلاش ما بر اين است كه بهترين خدمات را به مردم ارائه داده و ميزان رضایتمنذی شهروندان  را افزايش دهيم.

سردار شرفي با تاكيد بر برنامه هاي پليس پيشگيري در حوزه كاهش سوانح در بين كاركنان، تصريح كرد: تلاش خواهيم كرد با استانداردسازي رفتار و ارتقاء ميزان مهارت، هنگام ماموريت ها از ميزان سوانح در بين كاركنان كاسته شود و خوشبختانه اين مهم در انتظامي گلستان در وضعیت بسیار مطلوبی قرار دارد.

رئيس پليس پيشگيري ناجا  خاطرنشان كرد: نوسازي ناوگان خودرويي، كمك به معيشت كاركنان و همچنين توسعه ساختارها در حوزه كلانتري ها متناسب با نوع ماموريت از ديگر برنامه هاي پليس پيشگيري مي باشد.

سردار "علي اكبر جاويدان " فرمانده انتظامي گلستان نيز در ابتداي اين همايش با تبريك حلول ماه مبارك رمضان گفت: ماه مبارك رمضان بهترين فرصت براي خودسازي انسان و نزديك شدن به خداوند است.

وي با تاكيد بر توجه به حفظ شئونات اين ماه عزيز در جامعه گفت: مسئوليت سنگینی  در این ماه عظیم الشان بر عهده نيروي انتظامي است و آن هم فراهم كردن بهترين شرايط امنيتي براي مومنان روزه دار می باشد.*

 


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعد



فهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون

ارتقاء امنیت وب با وف بومی