نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/2/26      16:56:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:160


نسخه چاپی
درخواستی برای نمایش بازی های جام جهانی در سینماها به پلیس داده نشده است
گروه استان ها – تهران بزرگ - رئیس پلیس پایتخت با بیان اینکه تا به این لحظه هیچ درخواستی از سوی سینماداران و یا ارشاد به پلیس تهران برای نمایش مسابقات جام جهانی فوتبال ارسال نشده است گفت: نمی توان بدون درخواست و اخذ نظر پلیس اقدام به پخش مسابقات در سینماها کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "حسین رحیمی" در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون 3 تن و 400 کیلوگرم انواع موادمخدر کشف که این رقم نسبت به مدت مشابه در سال گذشته افزایش 50 درصدی داشته است.

وی، به برخورد قاطعانه و جدی پلیس با خرده‌فروشان در کنار مقابله با باندهای موادمخدر اشاره کرد  و گفت: پاکسازی نقاط آلوده شهر تهران در دستور کار قرار گرفته و امروز خوشبختانه با اقدامات اجام شده، جمع آوری معتادان متجاهر اتوبان‌ها و زیر پل‌ها کاملاً پاکسازی شده‌اند.

سردار رحیمی خاطرنشان کرد: طی 20 روز گذشته با هماهنگی پلیس راهنمایی و رانندگی و پیشگیری با محوریت پلیس مبارزه با موادمخدر برخی از مناطق از جمله اطراف بهشت‌زهرا پاکسازی شد؛ همچنین در محله شوش، یک هزار و 665 نفر دستگیر شدند که از این تعداد 422 خرده فروش مواد مخدر و مابقی آن معتاد متجاهر هستند.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه در منطقه شوش و اطراف آن، 100 خانه مشکوک مورد بازرسی قرار گرفت، گفت: در این خانه‌ها بیش از 100 معتاد حضور داشتند که در روزهای آینده با هماهنگی مقامات قضائی تعدادی از این خانه‌ها تخریب خواهد شد؛ کار پلیس در این مناطق هنوز به اتمام نرسیده و گشت‌های پلیس حضور دارند.

رئیس پلیس پایتخت، درباره دستگیری مالخران و سارقان خلازیر نیز، گفت: این منطقه به طور کامل پاکسازی شده و از این پس جمعه بازار در آنجا برپا نخواهد شد.

وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره نمایش مسابقات جام جهانی در سینماهای کشور، اظهار داشت: تا به این لحظه هیچ درخواستی از سوی سینماداران و یا ارشاد به پلیس تهران برای نمایش مسابقات جام جهانی فوتبال ارسال نشده است، بنابراین نمی‌شود که بدون درخواست و اخذ نظر پلیس اقدام به پخش مسابقات در سینماها کرد؛ پلیس در این زمینه مسئولیت داشته و به عنوان مسئول تامین امنیت باید مجوزهای لازم را صادر کند، با توجه به اینکه هیچ درخواستی به پلیس ارسال نشده چنین طرحی اجرا نخواهد شد.

رئیس پلیس پایتخت افزود: تا آنجا که اطلاع‌ دارم به ناجا نیز چنین درخواستی اعلام نشده و اگر بنا است مسابقات در سینماها به نمایش درآید باید درخواست آن ابتدا به پلیس ارائه شود.

سردار رحیمی درباره مجهز کردن مراکز اداری، اصناف و مغازها به دوربین‌های مداربسته، خاطرنشان کرد: تمام مراکز اداری، تجاری و ... مکلف به نصب دوربین‌های مداربسته هستند، به این مراکز توصیه می‌کنیم که دوربین‌های خود را به مرکز پلیس وصل کنند تا در صورت سرقت، پلیس در کمترین زمان در آنجا حضور پیدا کند.

رئیس پایس پایتخت تصریح کرد: متاسفانه امروز در مناطق حاشیه‌نشین تهران دوربین کمتری وجود دارد که به دنبال تقویت این مناطق هستیم.*


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون