نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/2/26      17:33:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:526


نسخه چاپی
به کارگیری تجهیزات و فناوری های روز دنیا در پلیس اصفهان/ اشرافیت بیشتر بر خودروهای حامل کالای قاچاق و مواد مخدر
گروه استان ها _ اصفهان _ فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه این فرماندهی به سرعت در حال استفاده از تجهیزات و فناوری روز دنیا برای مقابله با مجرمان و قاچاقچیان است از عملیاتی شدن 3 نمونه از این تجهیزات خبر داد.

سردار " مهدی معصوم بیگی" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، با اشاره به پیچیده شدن جرایم در عصر حاضر و استفاده مجرمان از شیوه ها و روش های حرفه ای برای رسیدن به مقاصد شوم خود، اظهارداشت: نیروی انتظامی بایستی از فن اوری و تجهیزات روز دنیا برای مقابله با این گونه مجرمان و ارتقای امنیت هرچه بیشتر شهروندان استفاده کند؛ در همین راستا برای اولین بار دستگاه "کواد کوپتر" که به نوعی سامانه هوشمند تصویربرداری و انتقال آنلاین آن به مرکز است را در سطح استان عملیاتی کردیم.

این مقام ارشد انتظامی عنوان کرد: با استفاده از این وسیله بیراهه ها، راه های فرعی، کویری، بیابانی و... که قاچاقچیان قصد انتقال کالاهای قاچاق یا مواد مخدر را دارند، کنترل کنیم به طوری که تصاویر مزبور به صورت آنلاین به مرکز کنترل پلیس منتقل می شود؛ این کار باعث اشرافیت بیشتر ماموران بر این مسیرها و نیز خودروهای حامل قاچاق کالا و مواد مخدر خواهد شد.

سردار معصوم بیگی با بیان اینکه مراحل آزمایش این دستگاه با موفقیت انجام یافته است، گفت: با دستور جانشین فرمانده ناجا قرار شد، تعداد بیشتری از این دستگاه در اختیار انتظامی استان اصفهان قرار بگیرد تا ماموران با اشرافیت بیشتری بتوانند ماموریت مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر را انجام دهند.

وی ادامه داد: علاوه بر این دستگاه "ایکس ری" کامیونی و سواری که نوعی سامانه هوشمند شناسایی کالای قاچاق و مواد مخدر جاسازی شده در داخل خودرو است هم برای اولین بار در ایست و بازرسی شهید شرافت شهرستان " نائین" نصب و عملیاتی شده؛ ان شاء الله در آینده ای نزدیک از این سامانه در سایر ایست و بازرسی های استان به کارگیری خواهد شد.

این مقام ارشد انتظامی استان اصفهان به کارگیری تجهیزات جدید نظیر "جلیقه های مجهز به دوربین" در ماموریت های پلیس استان اشاره و بیان کرد: تجهیز ماموران پلیس عاملی برای استانداردسازی رفتار و همچنین صیانت و حمایت از آنان به شمار می آید؛ برخی مواقع با شکایت هایی از نوع عملکرد ماموران روبه رو می شویم بنابراین ضبط و ثبت ماموریت های پلیس نظیر برخورد با مجرمان می تواند به ما در روشن شدن حقیقت کمک کند.

سردار "معصوم بیگی" در خاتمه با اشاره به اینکه فرماندهی انتظامی استان اصفهان با شتاب و سرعت بیشتری به سمت فناوری های جدید و روز دنیا برای اجرای مطلوب ماموریت ها و مقابله با شیوه های مجرمان و قاچاقچیان گام بر می دارد، گفت: امیدواریم با تحرک و افزایش توان عملیاتی ماموران این فرماندهی بتوانیم میزان امنیت استان را ارتقاء دهیم.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون