نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/2/26      18:57:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:214


نسخه چاپی
ماه میهمانی خدا و امنیت و آرامش اجتماعی

گروه اجتماعی - تامین امنیت در همه ابعاد آن، مسئولیت سنگینی است که قانون و البته مطالبات شهروندان برعهده نیروی انتظامی نهاده و پلیس نیز این امر حیاتی را تنها با همراهی و مشارکت آحاد جامعه محقق می سازد.

 

ماه میهمانی خدا در پیش است و مسلمانان در سراسر جهان، آماده این ضیافت الهی می شوند. ماه مبارک رمضان در ایران اسلامی، شوری مضاعف می آفریند. شوری برپایه معنویت که تجلی آن را در نوع دوستی، ابراز محبت و دوست داشتن های عمیق و واقعی، کمک به دیگران و کاهش تنش ها و آسیب های متعدد اجتماعی مشاهده می کنیم.

خوشا به حال آنان که در ماه های پربرکت رجب و شعبان، دل ها را برای بهره برداری از این ضیافت باشکوه آماده ساخته و با قلبی آکنده از عشق و با خاطری آرام، پای سفره پرنعمت خداوند می نشینند.

ماه زیبای خداوند سرشار از زیبایی هاست. صحنه های خوشایندی که جامعه اسلامی را در بر می گیرد و لحظه های نابی را برای همگان رقم می زند؛ از جمله سفره های اطعام افطاری و سحری.

از همین روست که در روزهای پایانی شعبان و در آستانه رمضان الکریم، شهروندان با خرید مایحتاج خود، زمینه روزه داری را در خانواده مهیا می کنند و چه زیباست سهمی از مهربانی مان را نثار افراد بی بضاعتی کنیم که در گوشه و کنار شهر، بسیار دیده می شوند.

از سوی دیگر ماه مبارک رمضان و مناسبت های ویژه آن از جمله مراسم مذهبی و قرائت قرآن، شب های قدر، راهپیمایی روز قدس و عید سعید فطر، شرایط ویژه ای در حوزه های انتظامی- امنیتی و ترافیکی به همراه می آورد که همکاری بیش از پیش بین مردم و پلیس را می طلبد.

تامین امنیت در همه ابعاد آن از جمله فیزیکی، ترافیکی، اجتماعی، اخلاقی و روانی، مسئولیت سنگینی است که قانون و البته مطالبات شهروندان برعهده نیروی انتظامی نهاده و پلیس نیز این امر حیاتی را تنها با همراهی و مشارکت آحاد جامعه محقق می سازد.

مشارکتی که مصادیق آن را می توان در موضوعات زیر بیان کرد:

  • افزایش ضریب امنیت منازل و وسایل نقلیه به ویژه در ساعات افطار و مراسم مذهبی.
  •  رعایت کامل قوانین راهنمایی و رانندگی و توجه به توصیه های پلیس به خصوص در ساعات منتهی به افطار و سفرهای درون شهری.
  •  افزایش سعه صدر و آرامش روانی و کاهش تنش های اجتماعی.
  • پرهیز از ناهنجاری هایی که امنیت روانی و اخلاقی شهروندان را مختل می کند؛ از جمله بدحجابی، سگ گردانی و مانورهای خودرویی و موتوری در شهر.
  • خودداری از مصرف موادغذایی و نوشیدنی ها و همچنین استعمال دخانیات در منظر عموم به احترام ماه مبارک رمضان و شهروندان روزه دار.

همانطور که در سال های گذشته نیز شاهد این بوده ایم فضای معنوی حاکم بر جامعه و همچنین اخلاق مداری و شعور اجتماعی شهروندان، خود به ارتقاء امنیت اجتماعی و کاهش انواع جرایم و ناهنجاری ها در ماه مبارک رمضان می انجامد.

البته که ماموران خدوم ناجا نیز با اجرای طرح های ویژه انتظامی و ترافیکی در خدمت مردم بوده و تمام تلاش خود را برای افزایش ضریب امنیت و ایجاد فضایی آرام و منظم به کار خواهند بست و به طور یقین در این مسیر، با برهم زنندگان امنیت اجتماعی برابر قانون برخورد خواهند کرد.

شما نیز در لحظات ناب استجابت دعا، دعاگوی فرزندان سبزپوشتان باشید./

نویسنده: سرتیپ دوم پاسدار روح الامین قاسمی؛ فرمانده انتظامی استان سمنان


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون