نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/2/26      19:21:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:144


نسخه چاپی
سالانه 239 هزار دختر در اثر تبعیض جنسیتی در کشور هند جان می‌دهند

گروه بین الملل- بنابر تحقیقات انجام شده توسط یک موسسه اتریشی، سالانه 239 هزار دختر کمتر از 5 سال به خاطر عدم دسترسی به غذا و دارو ناشی از تبعیض جنسیتی در کشور هند جان می بازند.

 

به گزارش پایگاه خبری پلیس و به نقل از خبرگزاری "سی‌ان‌ان"، بنابر این تحقیقات که روز سه‌شنبه منتشر شد، تخمین زده می‌شود به طور میانگین 239 هزار دختر به خاطر غذای ناکافی و کمبود امکانات درمانی و به خاطر جنسیت‌شان هر ساله جان خود را از دست می دهند. اکثر این دخترها به خاطر سهل‌انگاری والدین و همچنین موارد درمانی و عدم تغذیه کافی می‌میرند.

آمار بالای مرگ این دخترها در نتیجه زایمان‌های ناخواسته و کم‌توجهی به کودکان مونث است. در کشورهایی که چنین تبعیض‌هایی وجود ندارند، آمار مرگ و میر کودکان کمتر از 5 سال، به خاطر برتری‌های طبیعی بیولوژیکی بسیار کمتر از پسرها است. با این حال در کشور هند، در 90 درصد مناطق آمار مرگ کودکان دختر بالا است.

این مشکل در شمال هند بسیار جدی‌تر است. شمال هند دارای مناطق روستایی و کشاورزی است و از نظر اقتصادی توسعه کمتری داشته و با وجود دارا بودن خاک حاصلخیز، مردم آن سطح تحصیل پایینی دارند. در چهار ایالت بزرگ شمال هند، آمار مرگ و میر دختران از میانگین بیشتر است.

کشور هند، همانند چین، به خاطر سقط جنین‌های دختر دچار نابرابری در نرخ برابری جنسیتی شده است.


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون