نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/2/27      10:8:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:174


نسخه چاپی| ارسال به دیگران
كشف 120 ميليارد ريال كالاي قاچاق در لرستان
گروه استان ها – لرستان – فرمانده انتظامي استان از كشف 120 ميليارد ريال كالاي قاچاق در 520 عمليات طي 2 ماه نخست امسال در استان خبر داد .

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس ، سردار " حاجي محمد مهديان نسب " در نشست خبري با اصحاب رسانه در سالن جلسات انتظامي استان با اشاره به در پيش رو بودن ماه مبارك رمضان گفت : پليس استان در اين راستا اقدامات فرهنگي از جمله جلسات انس با قرآن ، تفسير و برنامه آموزش همگاني را انجام داده است .

وي با تاكيد بر عدم روزه خواري در ماه مبارك رمضان گفت : اقدامات فرهنگي امر به معروف و نهي از منكر برنامه ريزي و اجرا مي شود و با كساني كه تظاهر به روزه خواري كنند برخورد خواهد شد .

فرمانده انتظامي استان به تدابير لازم براي شب هاي قدر اشاره كرد و افزود : در اين خصوص اقدامات امنيتي و ترافيكي براي حفاظت از منازل مردم به كار گرفته شده است .

سردار مهديان نسب به اقدامات نيروي انتظامي از ابتداي سال 97 اشاره كرد و گفت : 4 طرح عملياتي اجرا شده و در اين مدت 50 نقطه آلوده پاك سازي و 2 هزار و 600 طرح به صورت 2 ماهه اجرا شده است .

وي به كشف 120 ميليارد ريال كالاي قاچاق و افزايش 10 درصدي كشفيات در520 عمليات ، انهدام 28 باند سرقت و دستگيري 89 سارق اشاره كرد و بيان داشت : محورهاي مواصلاتي استان را در راستای مبارزه با كالاي قاچاق كنترل خواهد شد .

فرمانده انتظامي استان به كشفيات مبارزه با مواد مخدر اشاره و خاطر نشان كرد : 18 عمليات در راستاي كشف مواد و دستگيري خرده فروشان و معتادان صورت گرفته كه در اين خصوص 700 كيلو مواد مخدر و 34 هزار و 160 قرص روانگردان كشف و 11 باند نيز منهدم شده ، ضمن اين كه از اين مقدار 60 كيلو گرم هروئين بوده است .

سردار مهديان نسب با بيان كاهش 10 درصدي تصادفات فوتي و نزاع و درگيري در لرستان، افزود : از لحاظ تيراندازي در كشور رتبه چهارم را داريم .

وي در ادامه به 520 مورد مشاوره رايگان و 120 مورد آموزش همگاني در انتظامي استان اشاره كرد و گفت : در سال 97 در پلدختر و كوهدشت و مركز استان جلساتي داشتيم كه به 280 نفر چهره به چهره پاسخ داده شده و 4هزار و 960 نفر با سامانه 197تماس داشته اند .

فرمانده انتظامي استان كنترل 920 سايت مجرمانه و تشكيل 62 پرونده در اين خصوص را از ديگر اقدامات پليس خواند و گفت : مهمترين جرایم كلاهبرداري اينترنتي ، انتشار اكاذيب و تشويش اذهان عمومي و برداشت غير مجاز اينترنتي بوده است .

وي افزود : در اجراي فرامين مقام معظم رهبري ، نيروي انتظامي اولويت هايي براي خود مشخص كرده كه با توجه به برتر بودن استان به لحاظ سواد و دانش بنيان بودن انتظامي لرستان ، افتتاحيه دانشگاه علمي كاربردي با حدود 600 دانشجو را داشته ايم .

وي با اشاره به 20 اولويت ماموريتي پليس لرستان گفت : 5 اولويت برتر آن در حمايت از كالاي ايراني است و بستر رسانه مهمترين عامل در تحقق شعار سال خواهد بود .

فرمانده انتظامي لرستان در پايان گفت : اولويت ها هر سه ماه يك بار بررسي و پيشرفت هر كدام مشخص مي شود .#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون