نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/2/27      13:51:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:175


نسخه چاپی| ارسال به دیگران
پيوند دستگاه قضائي و پليس ناگسستني است
گروه استان‌ها - گيلان - رئيس كل دادگستري استان گفت: پيوند دستگاه قضائي و پليس يك پيوند ناگسستني است.
به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس،" احمد سياوش پور" در نشست تعاملي با فرمانده انتظامي گيلان كه با حضور معاونان و روساي پليس‌هاي تخصصي و مسئولان قضائي در دادگستري استان برگزار شد، با بيان اينكه خدمت به مردم بهترين عبادت است، گفت: نيروي انتظامي و دستگاه قضائي مكمل يكديگر هستند.

رئيس كل دادگستري استان گيلان به الكترونيكي شدن ابلاغ اوراق قضائي در قوه قضائيه اشاره كرد و بيان داشت: الكترونيكي شدن ابلاغ اوراق قضائي موجب كاهش حجم ماموريت‌هاي نيروي انتظامي شده است.

احمد سياوش پور اجراي احكام را يكي از راه‌هاي بازدارنده و پيشگيرانه از وقوع جرم دانست و خاطرنشان كرد: پرونده‌هايي كه بُعد اجتماعي يا امنيتي دارند بايد سريعتر مورد بررسي قرار گيرند.

وي يكي از كارهاي مهم قوه قضائيه را مسئوليت‌خواهي از دستگاه‌هاي متولي در انجام وظايف دانست و اظهار داشت: بسياري از كارهاي قوه قضائيه و نيروي انتظامي صرف كارهايي مي‌شود كه ساير دستگاه‌ها بايد آن‌ها را انجام دهند.

رئيس كل دادگستري استان گيلان با تأكيد بر مراقبت از بيت‌المال، منابع طبيعي و اجراي احكام قضائي، خاطرنشان كرد: نسل‌هاي آينده نيز در سرمايه كشور سهيم هستند.

اين مقام ارشد قضائي استان با بيان اينكه توسعه جوامع تنها در سايه وجود امنيت در جامعه محقق مي‌شود گفت: امروز سخت‌كوشي، ايمان و اعتقاد قلبي به اجراي مأموريت‌ها در پليس، باعث تحقق امنيت در جامعه شده است.

وي اخلاق‌مداري را يكي از انتظارات به جاي مردم از پليس و دستگاه‌ قضائي اعلام كرد و بيان داشت: اقتدار زماني معنا پيدا مي‌كند كه قدرت و اخلاق در كنار هم باشند.

سياوش پور رضايتمندي مردم را نتيجه تلاش پليس و امانت‌داري دستگاه قضائي عنوان كرد و افزود: پيوند دستگاه قضائي و پليس يك پيوند ناگسستني است.

رئيس كل دادگستري استان گيلان وجود امنيت را موهبتي الهي و ثمره خون شهدا و رشادت‌ ايثارگران دانست و تصريح كرد: ايثارگري و از جان‌گذشتگي نيروي انتظامي در ايجاد امنيت قابل تحسين است.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون