نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/2/29      12:54:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:474


نسخه چاپی
تغییر ضوابط دانشجویان انصرافی در قانون جریمه مشمولان غایب سال 97
گروه ناجا- جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا ضمن تشریح ضوابط مربوط به قانون جریمه مشمولان غایب، گفت : کلیه مشمولانی که تا پایان سال 97 بیش از 8 سال غیبت دارند، می توانند با مراجعه به دفاتر پلیس+10 ،نسبت به تعیین تکلیف وضعیت خدمتی خود اقدام کنند.

سردار "ابراهیم کریمی"در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، در مورد قانون جریمه مشمولان غایب در سال 97 اظهار داشت: کلیه مشمولانی که تا پایان امسال بیش از 8 سال غیبت دارند،می توانند با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+10) و پرداخت مبلغ جریمه، نسبت به تعیین تکلیف وضعیت خدمتی خود اقدام کنند.

وی با اشاره به تغییرات مربوط به ضوابط دانشجویان انصرافی در قانون جریمه مشمولان غایب،افزود: دانشجویان دارای معافیت تحصیلی که تحصیلات خود را به اتمام نرسانده و تا پایان شهریور ماه 1396 انصراف داده و یا اخراج شده باشند،از تاریخ فراغت از تحصیل در مقطع قبلی غایب محسوب می شوند و چنانچه غیبت آنان تا پایان سال 97 به بیش از 8 سال برسد در شمول این معافیت قرار می گیرند.

جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا  ادامه داد: مبلغ جریمه تعیین شده در تبصره 11 بند ب قانون بودجه کشور سال 97 به نسبت سال گذشته تغییری نداشته و تنها برای آن دسته از واجدین شرایط که خانواده آنان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و یا سازمان بهزیستی می باشند،70 درصد تخفیف در نظر گرفته شده است که دستورالعمل اجرایی آن پس از انجام هماهنگی های لازم تهیه و ابلاغ می شود.

وی در خصوص مشمولانی که سال گذشته ثبت نام کرده اند و تاکنون نسبت به واریز مبلغ جریمه اقدامی نکرده اند،گفت: درخواست این دسته از افراد ابطال شده و درصورتی که متقاضی بهره مندی از این قانون می باشند، می بایست مجددا برای ثبت نام به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+10) مراجعه کنند.

جانشین سازمان وظیفه عمومی خاطر نشان کرد: طبق روال سال گذشته،مشمولانی که بیش از 8 سال غیبت دارند،می بایست به ازای هرسال غیبت مازاد،10 درصد جریمه پرداخت کنند.

وی اضافه کرد: مشمولان واجد شرایط می توانند مبلغ جریمه را به صورت نقد و یا اقساط پرداخت کنند که در شیوه اقساطی،می بایست مبلغ جریمه تا پایان سال 97 به طور کامل تسویه شود.

سردار کریمی در خصوص مقررات مربوط به کارکنان وظیفه فراری  عنوان کرد: آن دسته از کارکنان وظیفه که سابقه غیبت اولیه و فرار حین خدمت آنان به بیش از 8 سال برسد، می توانند با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+10) از قانون جریمه مشمولان غایب بهره مند شوند.

 این مقام ارشد انتظامی مطرح کرد: از آنجا که مشمولان ایرانی مقیم خارج از کشور با بیش از 8 سال غیبت،اجازه تردد به کشور را نخواهند داشت لذا می بایست با انجام خدمت سربازی و یا بهره مندی از این امتیاز وضعیت خدمتی خود را مشخص کنند.

وی گفت: متقاضیان در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می توانند از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان به نشانی www.vazifeh.police.ir،سامانه تلفن گویا به شماره096480 و یا سامانه به شماره 110206010 از آخرین اخبار مربوط به قانون جریمه مشمولان غایب مطلع شوند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون