نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/2/31      8:38:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:374


نسخه چاپی
کشف یک هزار و 480 میلیارد ریال کلاهبرداری آنلاین در هرمزگان
گروه استان ها – هرمزگان – فرمانده انتظامی استان هرمزگان از کشف یک هزار و 480 میلیارد ریال کلاهبرداری آنلاین خبر داد و گفت : در این رابطه اعضای یک باند اینترنتی 4 نفره شناسایی و دستگیر شدند.
 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار " عزیزاله ملکی " در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: در پی رصد لحظه ای شبکه های اجتماعی توسط كارشناسان پليس فتا، مشخص شد در فضاي مجازي و پیام رسان های خارجی، افرادي اقدام به راه‌اندازي سايت‌هاي شرط بندي و پولشويي به صورت گسترده کرده اند كه رسيدگي به اين موضوع، به صورت ويژه در دستور كار اين پليس قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان هرمزگان افزود: با انجام اقدامات فني و تخصصي، ابتدا 2 نفر در این رابطه شناسايي كه با هماهنگی مقام قضائي در یک عملیات ، متهمان در مخفیگاهشان در بندرعباس دستگیر و به همراه ادله جرم، به پليس فتا انتقال داده شدند؛ همچنین طی تحقیقات بیشتر، 2 متهم اصلی دیگر نیز در یکی از استان های کشور شناسایی و دستگیر شدند.

وی ادامه داد: متهمان در بازجويي های انجام شده و در مواجهه با مستندات و مدارک موجود، معترف شدند براي كسب درآمد، با همكاري یکدیگر اقدام به راه‌اندازي سايت هایی براي شرط‌بندي و همچنین درگاه های پرداخت آنلاین جعلی در سایت های فیشینگ کرده اند.

این مقام انتظامی بیان کرد: در بازرسي از مخفيگاه متهمان، تعداد زيادي كارت بانكي و همچنين تجهيزات جعل، شامل مُهر، اوراق و مدارك هويتي افراد مختلف كشف شد.

 سردار ملکی تصریح کرد: در بررسي تراكنش حساب‌هاي متهمان، مشخص شد مبلغ یک هزار و 480 میلیارد ريال گردش حساب داشته‌اند كه مبلغ 12 ميليارد ريال در حساب آنان مسدود شده و رسیدگی به پرونده اعضای این باند، همچنان ادامه دارد.

فرمانده انتظامی استان هرمزگان اظهار کرد: پليس با عاملان اينگونه اعمال مجرمانه به هرشکل ممکن با قاطعیت برخورد می کند و شهروندان نیز باید هوشیاری لازم را داشته باشند و توجه کنند که فضای مجازی به خصوص شبکه های اجتماعی خارجی، به هیچ عنوان محیط امنی به منظور انجام اینگونه فعالیت ها و مبادله پول نیست .

وی در پایان از عموم مردم استان خواست: درصورت مواجه با موارد مشكوك در فضاي مجازي از طريق سايت پليس فتا به آدرس www.CyberPolice.ir و بخش فوريت‌هاي سايبري و گزارش های مردمي اطلاع دهند تا در کمترین زمان ممکن، نسبت به شناسایی و دستگیری مجرمان اقدام شود.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون