نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/3/13      17:47:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:228


نسخه چاپی
ایستگاه بهشت- شهید ستوان یکم حسین میلانلوئی

گروه اجتماعی - فرزند بزرگ خانواده بود و مسئولیت برادر، خواهر و مادرش را بر عهده داشت. شهید دارای اخلاق بسیار عالی بود وهمیشه سعی داشت که به افراد بی بضاعت کمک کند.

 

ستوان یکم شهید "حسین میلانلوئی" فرزند حسن در بیستم خرداد سال 1335در روستای "چهاربرج" از توابع شهرستان اسفراین متولد شد. دوران کودکی را در آغوش گرم و پر مهر خانواده ای مذهبی و متدین و در آب و هوای پاک روستا گذراند.

در همان ایام از نعمت داشتن پدر محروم شد و به دلیل مشکلات معیشتی تحصیلاتش را تا پایه پنجم ابتدایی بیشتر ادامه نداد و بعد از ترک تحصیل به منظور تأمین بخشی از هزینه های زندگی در شهرستان اسفراین مشغول به کار شد.

فرزند بزرگ خانواده بود و مسئولیت برادر، خواهر و مادرش را بر عهده داشت. شهید دارای اخلاق بسیار عالی بود و همیشه سعی داشت که به افراد بی بضاعت کمک کند.

در اردیبهشت ماه سال 1356 به استخدام ژاندارمری درآمد. وي كه در عرصه دفاع از نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران و حريم ولايت به چيزي جز تحصيل رضاي الهي نمي‌انديشيد همواره در صف اول مبارزه عليه تهديدكنندگان نظم و امنيت قرار داشت و زندگي خود را وقف آسايش هموطنانش كرده بود.

سرانجام پس از سال ها خدمت در شهرهایی چون چالوس، تهران، مشهد و اسفراین به ناحیه انتظامی کردستان منتقل شد و بعد از 2 سال و 9 ماه خدمت در سقز در یکم دی ماه سال 1362 در اثر اصابت گلوله در راه حق و حقیقت در مصاف با منافقین کوردل و ضد انقلاب به مقام رفیع شهادت نائل آمد.//

 (روحش شاد و یادش گرامی باد)


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون