نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/3/23      10:55:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:198


نسخه چاپی
نقش رسانه ها در ارتقاء فرهنگ ترافیک انکارناپذیر است // سهم 91 درصدی عابران پیاده و موتورسواران در تصادفات فوتی درون شهری
گروه استان ها ـ سمنان ـ رئیس پلیس راهور استان با تاکید بر سهم و نقش انکارناپذیر رسانه ها در ارتقاء فرهنگ ترافیک و نهادینه سازی رانندگی قانونمند گفت: 91 درصد تصادفات فوتی در معابر شهری استان به عابران پیاده و موتورسواران اختصاص دارد.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "موسی بزرگی" در نشستی تخصصی و رسانه ای که به منظور بررسی چالش ها و گره های ترافیکی شهر سمنان و راهکارهای رفع آن در دفتر خبرگزاري جمهوری اسلامی(ایرنا) برگزارشد از عابران پياده و موتورسيكلت سواران به عنوان دو قشری یادکرد که بيشترين سهم تصادفات را در سال 96 داشته اند.

وی به بررسی و تحلیل علمی وضعیت تصادفات در معابر شهري اشاره و خاطر نشان کرد: راكبان موتورسيكلت 44 درصد و عابران پياده 49 درصد از مجموع تصادفات فوتي را به خود اختصاص داده اند.

سرهنگ بزرگی تاکیدکرد: آموزش و فرهنگ سازي ویژه این دو قشر آسیب پذیر چرخه ترافیک شهری از برنامه ها و رویکردهایی است که به طور ویژه در دستور کار پلیس راهور استان قرارگرفته است.

بزرگی به برخی از اقدامات موثر براي اين كاربران ترافيكي در سطح استان سمنان اشاره و اضافه کرد: ايمن سازي معابر و گذرگاه هاي عابر پياده، نصب پل هاي روگذر، اهداء و توزيع كلاه ايمني به صورت رايگان همچنین احداث پيست هاي موتورسواري براي هدايت هيجان هاي جوانان از جمله فعالیت هایی است که در این راستا به همت و با مشارکت پلیس راهور اجرایی شده است.

سرهنگ بزرگی، هوشمندسازي ثبت تخلفات رانندگان وسایل نقلیه در معابر شهری را يكي ديگر از برنامه ها و اولویت های پلیس راهور استان عنوان کرد و افزود: عليرغم پيگيري هاي مستمر این موضوع تاكنون محقق نشده است.

وی توجه به راه اندازي و احداث پاركينگ در معابر پرترافيك و پر تردد سمنان از جمله ميدان و خيابان امام خمینی(ره)، خیابان آیت الله طالقاني و اطراف برخی از مجتمع هاي تجاري را از دیگر طرح های در دست پیگیری از سوی پلیس راهور با هدف کاهش بار ترافیک این نقاط در شهر سمنان برشمرد.

اجراي طرح پاركبان، توجه و برخورد با سد معبرها، مشخص کردن مكاني براي خرده فروش ها، شناسايي نقاط حادثه خيز و پیگیری برای رفع آن به منظور رضايت مندي مردم و اصلاح تقاطع هاي هم سطح، توجه به خط كشي معابر و مشخص كردن سهم عبور وسايل نقليه و عابران پياده از دیگر اقداماتی بود که رئيس پليس راهور استان به آن اشاره کرد.

بزرگی به نقش رسانه ها در ارتقاء فرهنگ ترافیک و نهادینه سازی رانندگی قانونمند نیز اشاره ای کرد و گفت: سهم و جایگاه رسانه های گروهی همچنین شبکه های اجتماعی در بستر فضای مجازی در این راستا انکارناپذیرمی باشد.

رئیس پلیس راهور استان سمنان از عموم اصحاب رسانه و مدیران و دست اندرکاران شبکه های اجتماعی با هر گرایشی خواست تا با ارائه هشدارها و توصیه های لازم، پلیس را در بهبود شرایط فعلی و پیشگیری از سوانح رانندگی در معابر درون شهری استان یاری کنند.

در این نشست که 90 دقیقه به طول انجامید علاوه بر سرهنگ عباسی رئيس پليس راهور شهرستان و سرهنگ نادری رئيس اداره آموزش و فرهنگ ترافيك راهور استان، تنی چند از مدیران و مسئولان حوزه ترافیکی شوراي شهر و شهرداري سمنان نیز حضور داشتند که نظرات خود در خصوص ارتقاء فرهنگ ترافیک در مرکز استان را تشریح کردند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون