نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/3/29      11:57:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:227


نسخه چاپی| ارسال به دیگران
توصیه پلیس به کاربران برای ارتقاء امنیت مودم های همراه و خانگی
گروه ناجا- رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا ناجا با اشاره به سوء استفاده مجرمان از اینترنت مودم های همراه و یا خانگی، از کاربران خواست برای امنیت وای فای و ارتقاء آن به توصیه های پلیس توجه کنند.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، امروزه استفاده از مودم های  همراه یا خانگی رواج یافته به گونه ای که کاربران شخصی و خانگی بسیاری از این نوع اینترنت استفاده می‌کنند اما عدم آگاهی کاربران نسبت به تامین اینترنت وای فای، موجب سوء استفاده مجرمان از این امر شده به گونه ای که علاوه بر زیان‌های مادی، تبعات قانونی را برای این افراد به همراه داشته است. 

سرهنگ " علی نیک نفس" در گفت و گو با خبرنگار ما در این رابطه، حسن اعتماد بیش از حد و یا کم دقتی هموطنان عزیز را علت اصلی وقوع چنین جرایمی دانست و اظهارداشت: یکی از مواردی که کاربران کمتر به آن توجه دارند، انتخاب پسورد مناسب برای مودم‌های وایرلس و یا ADSL می‌باشد.

وی با بیان این‌که متاسفانه نداشتن اطلاعات کافی از نحوه استفاده صحیح از مودم های ADSL و انجام تنظیمات امنیتی، دردسرهای زیادی را برای کاربران به وجود می آورد،گفت: مجرمان سایبری با به کارگیری و سوءاستفاده از اکانت اینترنتی شما مرتکب جرم شده در حالی که فرد قربانی در مقابل مقام قضائی باید پاسخگوی عملی که آن را انجام نداده، باشد.

این مقام انتظامی ادامه‌ داد: کاربران و استفاده کنندگان از مودم های وایرلس و ADSL در قبال اکانت خود مسئول بوده بنابراین کاربران باید در مورد امنیت وای فای به نکاتی همچون استفاده از یک پسورد WPA قوی و امن ( ترکیبی از اعداد، حروف و علامت ) و نیز استفاده از یک نام مستعار توجه داشته باشند.

نیک نفس، گام دیگر افزایش امنیت مودم کاربران را، مخفی سازی SSID و یا به‌اصطلاح، خاموش کردن SSID Broadcasting عنوان کرد و گفت: کاربران می‌توانند در تنظیمات مربوط به Wireless مودمشان، این گزینه را پیدا کرده و با خاموش کردن این قابلیت، نام مودم خود را از لیست وایرلس‌ها ناپدید کنند.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا ناجا در پایان به کاربران و شهروندان گفت: در صورت مواجه با موارد مشکوک می‌توانند آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.irبخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارشات مردمی به پلیس فتا اعلام کنند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون