نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/4/2      13:46:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:1839


نسخه چاپی| ارسال به دیگران
زندگینامه حجت الاسلام "ادیانی" رئیس جدید سازمان عقیدتی سیاسی ناجا
گروه ناجا- حجت الاسلام "ادیانی" 27 خرداد ماه سال جاری با حکم مقام معظم رهبری به سمت ریاست سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران منصوب شد که در ادامه مروری بر سوابق وی خواهیم داشت.

 

به گزارش پایگاه خبری پلیس، حجت الاسلام "سید علیرضا ادیانی" در سال ۱۳۴۳ در شهرستان قائم شهر استان مازندران دیده به جهان گشود.

پس از اخذ مدرک دیپلم، برای تحصیل در مقطع کارشناسی رشته حقوق و معارف اسلامی در موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) راهی قم شد.

وی مقطع کارشناسی ارشد را در رشته علوم سیاسی و سپس مقطع دکترا را با گرایش انقلاب اسلامی با موفقیت در موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) سپری کرد و در این مدت در درس خارج فقه از محضر اساتید و فرهیختگان حوزه در شهر مقدس قم بهره مند شد.

تهیه و تدوین مقالات اعتقادی ،فقهی، اجتماعی و اخلاقی ، گردآوری و تالیف کتاب "کاربست مصلحت در نظام جمهوری اسلامی" ، "دنیا و دنیا گرایی در نهج البلاغه" و " موعظه خوبان" ، نظارت علمی بر بیش از ۳۰ عنوان کتاب در پژوهشگاه امام صادق(ع)، طراحی و تنظیم دوره ها، سرفصل ها و محتوای متون آموزشی مراکز آموزشی و دانشگاهی سپاه و نیز ارائه طرح های نوین آموزش های دینی و اجرای آن در سطوح مختلف سپاه را می‌توان از اهم سوابق علمی و پژوهشی حجت الاسلام ادیانی برشمرد.

وی از سال 1365 با عضویت در سپاه ، رسالت خطیر پاسداری از انقلاب اسلامی را برگزید و در مدت خدمت، مسئولیت های مختلفی از جمله مسئول نمایندگی ولی فقیه در قرارگاه سپاه جنوب ، مسئول امور روحانیون نیروی مقاومت بسیج، مشاوره امور مساجد نیروی مقاومت بسیج ،مسئول نمایندگی ولی فقیه در فرماندهی لجستیک نیروی مقاومت بسیج ، مسئول نمایندگی ولی فقیه در مرکز اردویی بسیج، مسئول آموزش عقیدتی سیاسی بسیج ،مسئول آموزش عقیدتی سیاسی نیروی دریایی سپاه، جانشین نمایندگی ولی فقیه در نیروی دریایی سپاه و ریاست پژوهشگاه امام صادق علیه السلام را بر عهده داشت.

حجت الاسلام ادیانی در سال 1391 با حکم حجت الاسلام والمسلمین "علی سعیدی" نماینده وقت ولی فقیه در سپاه به سمت معاون تربیت و آموزش عقیدتی سیاسی نمایندگی ولی فقیه در سپاه منصوب شد و طی این مدت گام‌های موثری را در راستای ارتقای معنویت ،معرفت و بصیرت دینی آحاد کارکنان و خانواده‌های سپاه برداشت .

وی در سال های 1391، 1393 و 1395 به عنوان مدیر برتر عقیدتی سیاسی در جشنواره مالک اشتر نیروهای مسلح توسط معاونت اشراف فرماندهی کل قوا انتخاب شد.

گفتنی است، حجت الاسلام  "ادیانی" 27 خرداد سال جاری با حکم مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا امام خامنه ای (مدظله العالی) به سمت ریاست سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران منصوب شد.

متن حکم رهبر معظم انقلاب اسلامی بدین شرح است:

جناب حجت الاسلام آقای حاج سید علیرضا اَدیانی

نظر به تعهد و شایستگی و تجارب ارزنده، شما را به ریاست سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران منصوب می کنم. ارتقای هوشیاری و بصیرت دینی و انقلابی آحاد کارکنان خدوم نیروی انتظامی و خانواده آنان و نظارت بر پیاده‌سازی موازین شرعی در تمام فرآیندها و روش های عملی نیرو، آشناسازی بیش از پیش پلیس در برخورد حکیمانه با مردم و تعامل اثربخش و هم افزا با فرماندهی ناجا و دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا مورد انتظار است.

از تلاش های ارزشمند جناب حجت ‌الاسلام آقای حاج شیخ ابوتراب بهرامی در طول خدمت تشکر و قدردانی می کنم و توفیق همگان را از خداوند متعال مسئلت دارم.

سید علی خامنه‌ای
۲۷ خرداد 1۳۹۷


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون