نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/4/9      15:10:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:401


نسخه چاپی
کلاهبرداری در پوشش مشاور بنگاه املاک
گروه استان ها – تهران بزرگ -مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ با انتشار تصویر متهم متواری پرونده کلاهبرداری در منطقه غرب تهران، از شهروندان برای شناسایی و دستگیری این متهم درخواست همکاری کرد.

 

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، در پی طرح شکایت یکی از شهروندان در کلانتری 138 جنت آباد مبنی بر اینکه به قصد اجاره یک واحد آپارتمان به آگهی روزنامه مراجعه اما در ادامه توسط مشاور بنگاه املاک مورد کلاهبرداری قرار گرفته است، پرونده ای در این خصوص تشکیل و برای ادامه رسیدگی در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

بنا بر این گزارش، مالباخته پس از حضور در پایگاه دوم در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: برای اجاره یک واحد آپارتمان در غرب تهران به آگهی روزنامه مراجعه کردم که متوجه یک آگهی شدم که در آن نوشته شده بود" اجاره یک واحد مسکونی 70 متری، 2 خوابه با شرایط بسیار عالی در منطقه جنت آباد"؛ بلافاصله با شماره تماس درج شده در داخل آگهی تماس گرفته و به بنگاه املاکی به نام "گلها" در منطقه جنت آباد مراجعه کردم.

به گفته مالباخته، در زمان مراجعه به بنگاه، صاحب آن اعلام کرد مدارک آپارتمان مورد نظر در اختیار یکی از مشاوران املاکش قرار دارد؛ پس از ملاقات حضوری با این شخص و بازدید از آپارتمان در آیت الله کاشانی – خیابان شاهین جنوبی، قرار شد با دعوت از صاحبخانه قرارداد اجاره تنظیم شود بنابراین در روز موعد خانمی به بنگاه مراجعه و ضمن معرفی خود به عنوان همسر صاحبخانه، مدعی شد همسرش از لحاظ جسمی حال مساعدی ندارد و به همین علت تمامی امور آپارتمان توسط وی انجام می شود.

وی ادامه داد: با تأیید اظهارات این خانم از سوی مشاور املاک و نیز صاحب بنگاه، قرارداد اجاره فی مابین ما دو نفر تنظیم شد و من نیز مبلغ 35 میلیون تومان به متصدی مشاور املاک گلها پرداخت کرده و کلید آپارتمان را از او تحویل گرفتم؛ چند روز بعد از انعقاد قرارداد، برای گرفتن نسخه به بنگاه رفتم اما صاحب بنگاه اعلام کرد متصدی مشاور املاک به مرخصی رفته و کلیه مدارکم به همراه قرارداد، داخل کشوی میز او قرار داد.

مالباخته یادآور شد: پس از گذشت چند روز هنگامی که از متصدی مشاور املاک خبری نشد مجددا به بنگاه مراجعه کردم اما این بار، در کمال تعجب صاحب بنگاه گفت از وی خبری ندارد و او نیز به عنوان صاحب بنگاه پاسخگوی من نیست!! درحالی که در تمامی مراحل تنظیم قرارداد و پرداخت پول، وی به عنوان صاحب بنگاه حضور داشت؛ پس از چندین بار مراجعه متوجه شدم تابلوی بنگاه برداشته شده بنابراین تصمیم به طرح شکایت گرفتم.

بنابراین گزارش، با آغاز رسیدگی به پرونده ، کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی با مراجعه به بنگاه گلها متوجه شدند این بنگاه فاقد هرگونه مجوز بوده و تاکنون نیز به صورت غیرقانونی فعالیت داشته است.

کارآگاهان با مراجعه به نشانی آپارتمان در خیابان شاهین جنوبی و شناسایی مالک حقیقی آن دریافتند آپارتمان مزبور چند ماه پیش به همین شیوه در بنگاه دیگری در منطقه جنت آباد به متصدی مشاور املاک اجاره داده شده و این شخص با طرح و نقشه قبلی، با استفاده از مدارک شناسایی متعلق به فرد دیگری اقدام به انتشار آگهی اجاره آپارتمان در روزنامه های کثیرالانتشار کرده و نهایتا پس از دریافت مبلغ 35 میلیون تومان متواری شده است.

مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام هماهنگی لازم با مقام قضائی در خصوص انتشار بدون پوشش تصویر متهم اصلی، از کلیه شهروندان که موفق به شناسایی تصویر متهم شده و اطلاعاتی در خصوص هویت واقعی، محل تردد و یا مخفیگاه وی در اختیار دارند خواست تا هرگونه اطلاعات خود را از طریق شماره تماس 21869012 در اختیار کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند.*


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون