نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/4/11      11:58:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:607


نسخه چاپی
جزئیات سومین جشنواره ملی چادرهای آسمانی
گروه اجتماعی - مدیرکل آموزش همگانی معاونت اجتماعی ناجا، با اشاره به تاریخچه جشنواره چادرهای آسمانی، جزئیات برگزاری سومین مرحله این جشنواره را تشریح کرد.

 

"احمد کاهه" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، با اشاره به تاریخچه جشنواره های ملی چادر های آسمانی، اظهارداشت: اداره کل آموزش همگانی معاونت اجتماعی ناجا از سال 1392 با برگزاری اتاق اندیشه ورزی، از هنرمندان متعهد در حوزه های تولید انیمیشن،گرافیک و تالیف دعوت کرد تا در حوزه " عفاف و حجاب" با موضوع تولید آثار هنری و یا اقدامات خلاقانه برای جلب توجه هنرمندان و عموم مردم فعالیت کنند.

وی افزود: در این رابطه پیشنهاداتی مطرح شد که با حمایت هیئت رئیسه معاونت اجتماعی در سال 1393 طرح مسابقه عکاسی "چادرهای کوچک" با موضوع عکاسی از کودکان محجبه در حال بازی، عبادت، ورزش و ... توسط موسسه فرهنگی "عزیزستان" و با همکاری سایت "آرت آنلاین" مطرح شد که نام این مسابقه به "جشنواره چادرهای آسمانی" تغییر پیدا کرد.

مدیرکل آموزش همگانی معاونت اجتماعی ناجا ادامه داد: این جشنواره طی فراخوانی از هفته عفاف و حجاب در سال 1394، مسابقه عکاسی در دو بخش تخصصی و مردمی را در فضای مجازی برگزار کرد که 600 عکس از آن به مرحله نهایی داوری راه یافت و تا هفته ناجا همان سال طی دو داوری درون سازمانی و برون سازمانی، 3 عکس در بخش تخصصی و 5 عکس در بخش مردمی انتخاب شدند.

این مقام انتظامی افزود: با توجه به تاکید فرمانده محترم ناجا مبنی بر پربار برگزار شدن تجلیل از منتخبان مسابقه، با هماهنگی های صورت گرفته در مورخ 23 تیر 1395 و همزمان با هفته "عفاف و حجاب"، مراسم اختتامیه جشنواره چادرهای آسمانی با تجلیل از 8 هنرمند عکاس و داوران برون سازمانی و همچنین 7 بانو به عنوان جلوه علمی و فرهنگی محجبه در سالن حجاب کانون پرورش فکری کودکان تهران برگزار شد.

وی با بیان اینکه برپایی جشنواره دوره اول به صورت برون سپاری بود، به اتخاذ برنامه ریزی برای برگزاری این جشنواره در دو بخش ترویجی و هنری اشاره و بیان کرد:  برهمین اساس در سال 96، برای بخش هنری مسابقه در دو رشته گرافیک و تصویر سازی با بهره گیری از 3 داور مطرح فراخوان داده شد.

کاهه خاطرنشان کرد: اصلی ترین ثمره، مشارکت هنرمندان و تولید 424 اثر گرافیکی و تصویرسازی حرفه ای در حوزه عفاف و حجاب و ارسال آن به دبیرخانه بخش هنری مستقر در اداره کل آموزش همگانی از طریق سایت hejab.police.ir بود که با رأی و نظر هیئت محترم داوران به 10 اثر برگزیده، جوایز نفیسی تعلق گرفت و به همراه 30 اثر منتخب دیگر در سایت ها و فضایِ مجازی منتشر شد.

این مقام مسئول درباره سومین جشنواره ملی چادرهای آسمانی، گفت: از اول خرداد تا 10 تیر 1397 به مدت 40 روز  با انتشار فراخوان سومین جشنواره ملی چادرهای آسمانی در رشته موشن گرافیک، این رقابت فرهنگی - هنری آغاز شد.

وی با اشاره به 18 محور این جشنواره، گفت: سومین جشنواره چادرهای آسمانی در سال جاری، با هدف حمایت فرهنگی از توسعه عفاف و حجاب از مسیر فعالیت های ایجابی، احتجاج در توسعه فرهنگ این حوزه در خانواده ها، تاثیر بر افکار عمومی، بهره مندی از ظرفیت رسانه ها در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب، تولید آثار هنری خلاقانه و الهام بخش با موضوع عفاف و حجاب، افزایش علاقه مندی به عفاف و حجاب و فراهم آوردن بستری به منظور ایجاد تعلق بیشتر هنرمندان آشنا با رشته موشن گرافیک به سوژه عفاف و حجاب به مدت 40 روز توسط سایت hejab.police.ir برگزار شده است.

دبیر بخش هنری سومین جشنواره چادرهای آسمانی در خاتمه گفت: در نظر است از 6 تا 7 اثر برتر با جوایز 5 ، 4 ، 3 و یک میلیون تومانی تجلیل شود.*


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون