نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/4/16      11:30:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:150


نسخه چاپی| ارسال به دیگران
قهرمان کشتی نوجوانان جهان در کرواسی:
افتخار می‌کنم پدرم یک مرزبان است / مدالم را به مرزبانان تقدیم می‌کنم
گروه ناجا - کشتی‌گیر طلایی نوجوانان جهان با بیان اینکه افتخار می‌کنم پدرم یک مرزبان است، گفت: مدال طلای جهان را به همه مرزبانان کشورم تقدیم می‌کنم.

 

 

به گزارش پایگاه خبری پلیس، "علیرضا عبدالهی" در گفت‌وگو با خبرنگاری در کرواسی، درباره کسب مدال ارزشمند طلای کشتی آزاد نوجوانان جهان، اظهار کرد: خدا را شکر می‌کنم توانستم با کسب مدال طلا مزد زحماتم را بگیرم و باعث شادی دل مردم عزیز کشورم شوم. از این که همه اعضای تیم با کسب عنوان قهرمانی تیمی در جهان به هدف شان رسیدند بسیار خوشحالم و امیدوارم این موفقیت باعث توجه هر چه بیشتر مسئولان به کشتی و نوجوانان آزادکار شود.

آزادکار وزن ۹۲ کیلوگرم تیم‌ ‌ملی که عملکرد بسیار خوب وی در این رقابت‌ها با تحسین کارشناسان و طرفداران حاضر در سالن همراه بود، درباره پیروزی‌های قاطع خود مقابل رقبا گفت: پس از کسب مدال طلای آسیا عزمم را برای رسیدن به مدال طلای جهان جزم کرده بودم و قطعا اهداف بزرگتری را نیز در سر دارم. امیدوارم بتوانم به همین شکل ادامه بدهم و به اهداف بزرگی که دارم برسم. امسال آخرین سال حضورم در رده نوجوانان است و قصد دارم این افتخارات را با تلاش و سختی بیشتر در رده جوانان نیز بدست بیاورم.

وی با اشاره به این که در هر مبارزه‌ای به دنبال ارائه کشتی زیبا و هجومی و برد قاطع است، افزود: خوشحالم که خدا کمکم کرد تا شرمنده خانواده و مربیانم نشوم، با آنالیز خوبی که با کمک مربیان تیم‌ ‌ملی از حریفانم داشتم با برنامه روی تشک آمدم و برای همه دقایق مبارزه برنامه داشتم.

وی که ساکن منطقه شوش در تهران است و زیر نظر "صادق گودرزی" نایب قهرمان المپیک تمرین می‌کند، در پاسخ به این سوال که کشتی را از کجا آغاز کرده است، خاطر نشان کرد: به خاطر شغل پدرم که یک مرزبان است و به شغل او نیز افتخار می‌کنم، کشتی را از استان هرمزگان آغاز کردم. چهار سال در بندرعباس کشتی گرفتم و پس از آن به تهران آمدیم و شش یا هفت سال است که در تهران کشتی را به صورت حرفه ای دنبال می کنم. در تهران زیر نظر مربیان عزیزم صادق گودرزی، تقی اکبرنژاد و هادی داداشی کار می کنم و جا دارد از همه آن ها به خاطر زحمات زیادی که برایم کشیدند تشکر کنم.

دارنده مدال طلای نوجوانان جهان و آسیا در سال ۲۰۱۸ با بیان این که مدال جواب کوچکی برای زحمات خانواده اش است، بیان کرد: مدال طلای جهان را به همه مرزبانان کشورم تقدیم می‌کنم، افراد زحمتکش و بی ادعا که در شرایط دشوار مالی زندگی می‌گذرانند و در بسیاری از نقاط آب ندارند و یا در برف شدید از مرزها حفاظت می‌کنند اما با این وجود کمتر دیده می‌شوند. امیدوارم مسئولان خیلی بیشتر از این ها به این قشر زحمتکش که به خاطر امنیت مردم و کشور در شرایط سختی زندگی می کنند توجه کنند.

عبدالهی در پایان در پاسخ به این سوال که کدام یک از کشتی گیران را الگوی خود می داند، خاطرنشان کرد: به لحاظ اخلاقی آقا تختی را الگوی خودم می دانم و به لحاظ فنی نیز صادق گودرزی الگوی من است.

گفتنی است "علیرضا عبدالهی" کشتی گیر قهرمان کشورمان، فرزند سرهنگ دوم "عباسعلی عبدالهی" جمعی معاونت فناوری و ارتباطات فرماندهی مرزبانی ناجا است.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون