نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/4/19      11:56:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:543


نسخه چاپی
بازدید معاون اجتماعی ناجا از پشت صحنه سریال تلویزیونی "پلیس"/ هدف از ساخت سریال های پلیسی به تصویر کشیدن اقتدار همراه با رأفت و مهربانی نیروی انتظامی است
گروه ناجا - معاون اجتماعی ناجا به همراه رئیس پلیس آگاهی و فرمانده انتظامی غرب استان تهران از پشت صحنه سریال "پلیس یا گشت ویژه 2" بازدید و از نزدیک با عوامل این مجموعه تلویزیونی دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، معاونت اجتماعی ناجا در راستای وظایف ذاتی خود مبنی بر فرهنگ سازی، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی عمومی و پیشگیری از وقوع جرم و کاهش آسیب های اجتماعی هرساله اقدام به ساخت فیلم و سریال های تلویزیونی می کند.

یکی از این سریال ها، مجموعه تلویزیونی "پلیس" یا " گشت ویژه 2" است که در هفته نیروی انتظامی از صدا و سیما به روی آنتن می رود.

سردار "سعید منتظرالمهدی"، معاون اجتماعی ناجا، سردار "محمدرضا مقیمی" رئیس پلیس آگاهی و سردار "محسن خانچرلی" فرمانده انتظامی غرب استان تهران شامگاه یکشنبه با حضور در لوکشین اصلی این سریال از پشت صحنه این مجموعه تلویزیونی بازدید کردند.

گروه دکور و صحنه این سریال، سرای محله ای در غرب تهران را به اداره آگاهی تبدیل کردند، چراکه داستان اصلی این سریال در اداره پلیس آگاهی می گذرد و بار قصه بر دوش 4 پلیس قرار دارد که نقش آنان را "فرهاد قائمیان"، "بروز ارجمند"، "امیر رضا دلاوری" و "کریمی" بازی می کنند که به فواصل در عملیات هایی در سطح شهر به ایفای نقش می پردازند.

"مهرداد خوشبخت" کارگردان، "سعید پروینی" تهیه کننده، "محمدرضا ریاحی" نویسنده و "حمید برزگر" بازنویسی این مجموعه تلویزیونی را بر عهده دارند.

مهرداد خوشبخت، کارگردان این سریال در سال 80 ، فصل نخست این مجموعه را در قالب مینی سریال 5 قسمتی ساخته و همان سال نیز از شبکه دوم سیما به روی آنتن رفته است که در آن سال "رضا کیانیان"، "پژمان بازغی"، "زهره فکور صبور" و "شیرین بینا" به ایفای نقش در سریال "گشت ویژه" پرداختند.

مجموعه تلویزیونی "پلیس" که اکنون مراحل تصویربرداری آن طی می شود فصل دوم سریال "گشت ویژه" است که بناست در 14 قسمت به سفارش ناجا تولید و از صدا و سیما در هفته ناجا پخش شود.

سردار "منتظرالمهدی" در نشستی صمیمی با عوامل اصلی این سریال، اظهار داشت: محور داستان این مجموعه تلویزیونی، بیشتر معمایی است و به واسطه حضور بازیگرانی محبوب، مردمی و همچنین اکشن و فیزیکی؛ سعی شده تا حد امکان از دید تماشاگران دارای جذابیت باشد و امیدوارم مورد استقبال مخاطبان واقع شود.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: ساخت این سریال یک اتفاق خوب و در حال انجام است، سریال های پلیسی مخاطبان زیادی را به سوی خود جلب می کنند و می توانند مورد توجه همه اقشار جامعه قرار گیرند.

معاون اجتماعی ناجا با تأکید بر اینکه به دوستان و همکاران سفارش کردم تا هر آنچه مورد نیاز است فراهم کرده و در اختیار عوامل سازنده سریال قرار دهند، افزود: هدف از ساخت مجموعه تلویزیونی "پلیس" به تصویر کشیدن اقتدار همراه با رأفت و مهربانی نیروی انتظامی است که امیدوارم به همت دوستان و همکاران این مهم صورت پذیرد.

سخنگوی ناجا عنوان داشت: سینمای درمان گر با غلبه بر باور و ذهن سعی می کند گامی موثر در راستای اعتلای فرهنگ پیشگیری از وقوع جرم و بزهکاری بردارد، امیدوارم این سریال نیز  همانند سریال های گذشته ناجا مورد توجه و استقبال مردم عزیز قرار گیرد.

وی تأکید کرد: هدف از ساخت سریال "گشت ویژه 2 یا پلیس" هوشیارسازی و آگاه سازی مردم در به تصویر کشیدن پلیسی است که علاوه بر مهربان بودن در مواجه با مجرمان قاطعانه برخورد می کند؛ پلیس مهربان و با اقتدار یکی از مهم ترین عوامل در زمینه پیشگیری از وقوع جرایم و بزهکاری در سطح جامعه است لذا با تمام توان سعی می کنیم با تکیه بر اصلی ترین سرمایه های اجتماعی یعنی مردم که هماره با پلیس به طور مستقیم در ارتباط هستند از بزهکاری و ارتکاب جرم در جامعه پیشگیری کنیم.

در ادامه این نشست، سردار مقیمی طی سخنانی اظهار داشت: خیلی خوشحالم که در جمع شما دوستان هستم، مجموعه پلیس آگاهی یکی از تخصصی ترین پلیس ها است و با هر آنچه جرم و جنایت در قانون مجازات اسلامی آمده سر و کار دارد.

وی تاکید کرد: در پلیس آگاهی به حل و فصل پرونده ها پرداخته می شود و از آنجا که در این مجموعه نیاز است تا همکارانی مجرب و حرفه ای فعالیت کنند که علاوه بر باهوش بودن، اطلاعات آنان نیز همواره به روز  باشد، با توجه به اینکه زمان در کارشان معنا و مفهومی ندارد یعنی هر اتفاقی که در 24 ساعت شبانه روز رخ دهد آنان باید بی درنگ و بلافاصله در صحنه حاضر شوند لذا کار سختی است که از عهده هر شخصی بر نمی آید و انتظار داریم که این موضوع در نمایش آثار فرهنگی مدنظر قرار گیرد.

رئیس پلیس آگاهی ناجا یادآور شد: همکاران ما در یکی از علمی ترین سازمان های کشور یعنی پلیس آگاهی با زشتی ها، پلیدی ها و با افراد منفور جامعه سروکار دارند آنان سعی می کنند تا با استفاده از دانش و همچنین به خاطر سپردن تجربیات ارزشمند در مأموریت های مختلف به بهترین نحو و در کمترین زمان ممکن در راستای حل و فصل پرونده ها اقدام کنند.   

وی با بیان اینکه همکاران ما همیشه سعی می کنند تا مسائل کاری و محیط خانه و خانواده را از یکدیگر جدا دانسته و مشکلات کاری را به خانه نبرند، یادآور شد: در بعضی فیلم ها اتفاقاتی می بینیم که برازنده پلیس نیست و سبب می شود سطح توانمندی آنان تنزل یابد.

وی ادامه داد: میزان جرایم در سال 96 نسبت به سال 90 به مراتب کاهش یافته است، اغلب معاونان آگاهی از مدارج بالای علمی در سطح دکتری و کارشناسی ارشد هستند، بنابراین همین امر یعنی افزایش توان علمی و همچنین تجهیزات به روز سبب شده تا کیفیت فعالیت در این حوزه افزایش یابد هر چند به این میزان بسنده نمی کنیم و باید فرهنگ جامعه نیز در راستای پیشگیری از وقوع جرم تغییر یابد.

سردار مقیمی تصریح کرد: اعتقاد به افزایش نیروی انسانی نداریم بلکه باید جرایم کاهش یابد و این موضوع محقق نمی شود مگر اینکه همگی دست به دست هم داده و در راستای ارتقای فرهنگ پیشگیری از آسیب های اجتماعی گام موثری برداریم.

رئیس پلیس آگاهی ناجا با تأکید بر اینکه ارتکاب جرم بیشتر از سنین نوجوانی شروع می شود، گفت: باید آموزش های اخلاقی و رفتاری که مانع از ارتکاب جرم می شود را از این سنین شروع کنیم و باید  احساس مسئولیت پذیری افراد به حدی برسد که دیگر رعایت قانون یکی از ملزومات اصلی و روزمره شود.

وی خاطر نشان کرد: به جز نیروی انتظامی، بایستی جرم شناسان، روانشناسان و همه دستگاه های مسئول نیز پای کار بیایند تا فرهنگ سازی لازم انجام شود تا دیگر نگران وقوع جرم نباشیم به گونه ای که این موضوع به صفر برسد.

سردار خانچرلی نیز در این نشست صمیمی اظهار داشت: یکی از موضوعاتی که همیشه به دنبال آن بودیم افزایش فعالیت های فرهنگی در جامعه است که آگاهی سازی و ساخت فیلم و سریال می تواند در این راستا اثر مثبتی در کاهش وقوع جرایم داشته باشد در واقع امروز خدمت عوامل اصلی مجموعه تلویزیونی "پلیس" هستیم تا از نزدیک شاهد روند پیشرفت کار باشیم.

فرمانده انتظامی غرب استان تهران تصریح کرد: محدوده عملیاتی غرب استان تهران شامل 6 شهرستان است و حدود 2.5 میلیون نفر جمعیت دارد، امیدوارم ساخت این مجموعه تلویزیونی بتواند گام موثری در راستای آگاهی رسانی برای کاهش وقوع جرم باشد و عملکرد پلیس را به گونه ای مطلوب به نمایش در آورد.

وی ادامه داد: خوشحالم از اینکه این سریال در محدوده استحفاظی ما در حال تهیه و ساخت است و آمادگی داریم هر چه امکانات در قالب مقررات برای ساخت این مجموعه مورد نیاز است، مهیا کنیم.

مهرداد خوشبخت کارگردان سریال "پلیس" نیز اظهار داشت: در این مجموعه تلویزیونی که در دو سری 7 قسمتی در حال تهیه است هم پرونده های سبک و هم سنگین وجود دارد و سعی شده با استفاده از بازیگرانی محبوب و همچنین داستان های معمایی و اکشن بتوانیم مجموعه ای جذاب را تقدیم بینندگان کنیم.

وی تصریح کرد: در این سریال به موضوعاتی نظیر مواد مخدر، کلاهبرداری های اینترنتی و ارتکاب جرم در قالب داستان هایی که بیشتر موضوع معمایی و سرگرمی دارند، پرداخته می شود با استفاده نظر کارشناسان مجموعه "ناجی هنر" سعی شده تا نکات آموزشی در راستای فرهنگ سازی پیشگیری از وقوع جرم و بزه لحاظ شود به گونه ای که مردم با کسب تجربه از راه نمایش این مجموعه تلویزیونی بیشتر مراقب باشد.

برزو ارجمند؛ یکی از بازیگران اصلی در این سریال خطاب به سردار "منتظرالمهدی" گفت: خوشحالم که دوباره شرایطی پیش آمد که توانستم در یک مجموعه تلویزیونی پلیسی بازی کنم خانه من در غرب تهران است از روزی که در این سریال به ایفای نقش پرداختم تاکنون حدود 4 هزار کیلومتر رانندگی کردم و با اشتیاق کار می کنم ولی این اشتیاق تا جایی است که بتوانم ادامه دهم و امیدوارم از این بابت ضربه نخورم.

امیر رضا دلاوری یکی دیگر از بازیگران این سریال خاطر نشان کرد: با شناختی که از کارگردان و بقیه عوامل تیم سازنده این سریال داشتم با رضایت کامل پیشنهاد بازی در این سریال را پذیرفتم و با تمام انرژی و اشتیاق در آن بازی می کنم.

وی تصریح کرد: در این سریال نقشی را بازی می کنم  که نسبت به کاراکترهای قبلی که تاکنون بازی کرده ام، متفاوت است، امیدوارم بتوانم به خوبی از عهده این نقش برآیم و از همکاری مجدد با آقای "خوشبخت" خوشحالم و باعث افتخار است، فکر می کنم این کار نسبت به کارهایی که تاکنون بازی کردم بسیار متفاوت تر باشد.  

ریاحی نویسنده سریال "پلیس"، اظهار داشت: به هر حال سعی شده است، ایده هایی که "ناجی هنر" مدنظر داشته رعایت شود و با استفاده از تجربیات اساتید سعی کردیم قصه هایی برحسب مستندات که دور از واقعیت نباشد به اضافه  قوه تخیل به رشته تحریر در بیاوریم که امیدوارم مورد رضایت بینندگان عزیز قرار گیرد.

"فرهاد قائمیان" یکی دیگر از بازیگران اصلی این سریال نیز در این نشست صمیمی تصریح کرد: باعث دلگرمی و افتخار من است که برای چندمین بار لباس پلیس را به تن می کنم و از این بابت خوشحالم که در کنار برزو ارجمند و دیگر دوستان در تیمی کاملا حرفه ای مشغول فعالیت هستیم تا بتوانیم  آبروی خودمان و ناجا را حفظ کنیم و صمیمی بودن و محبوبیت ناجا را به مردم نشان دهیم.

گفتنی است، در این نشست صمیمانه عوامل اصلی سازنده سریال تلویزیونی"پلیس" نسبت به جوان گرایی مدیران تلویزیونی ابراز خوشبینی کرده و بر لزوم استفاده از تجارب مدیران پیشکسوت و صاحب نظر در این زمینه تأکید داشتند چرا که ساخت سریال ها و فیلم های پلیسی نیازمند تجربه و جسارت است و در بعضی موارد می تواند چالش برانگیز باشد.# 

گزارش: محمدرضا عبداللهی - خبرنگار پایگاه خبری پلیس


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون