نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/4/20      11:54:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:125


نسخه چاپی| ارسال به دیگران
مطلوبیت زنان در جامعه، در گرو دانش، مهارت و توانایی آنان است/ غرب زدگی آفت و میوه تلخ جامعه امروز است
گروه ناجا – عضو هیئت علمی دانشکده الهیات دانشگاه آزاد گفت: اگر بتوان به گونه ای آموزش داد که زن متوجه شود با آرایش به مطلوبیت نمی رسد بلکه با داشتن توانایی، مهارت و دانش می تواند گوی سبقت را برباید، موفق شده ایم.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، دکتر "مریم حاج عبدالباقی" در آیین اختتامیه سومین جشنواره ملی چادرهای آسمانی، اظهار داشت: براساس تحقیقات صورت گرفته،متوجه شدم عفاف و حجاب در جمهوری اسلامی مطابق با موازین اسلامی است، به گونه ای که براساس آیات قرآن کریم، پوشش در خانم ها برای تکاپو و حضور آنان در جامعه است.

عضو هیئت علمی دانشکده الهیات دانشگاه آزاد خاطر نشان کرد: در جمهوری اسلامی مشاهده می کنیم که زن هم در جامعه فعال است و هم حجاب دارد؛ یعنی ورزشکاری که در رشته ورزشی حرف اول را می زند، هم حجاب دارد. اینجاست که متوجه می شوید جمهوری اسلامی یک خط سوم به معنای نه افراط و نه تفریط دارد که اصل و اساس آن متعلق به قرآن و هنر اجرای آن متعلق به ولایت فقیه است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: زن موفق می تواند علاوه بر حفظ و رعایت حجاب و پوشش در عرصه های مختلف اجتماعی فعالیت کرده و بدرخشد.

این پژوهشگر علوم قرآنی به بی حجابی زنان در دوران پهلوی و گرایش آنها به سبک زندگی غربی اشاره و بیان کرد: متاسفانه امروز ، غرب زدگی موضوعی است که به عنوان میوه تلخ در جامعه شاهد آن هستیم و نیاز به درمان دارد.

دکتر عبد الباقی مطرح کرد: به طور طبیعی خداوند زن را به گونه ای خلق کرده است که می خواهد مطلوب باشد اگر بتوان به گونه ای آموزش داد که زن متوجه شود با آرایش به مطلوبیت نمی رسد بلکه با داشتن توانایی، مهارت و دانش می تواند گوی سبقت را برباید، موفق شده ایم.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون