نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/4/20      15:55:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:161


نسخه چاپی| ارسال به دیگران
رمال 5 ميلياردي، 400 سكه تقلبي هم فروخته بود!
گروه استان ها - خراسان رضوي - فرمانده انتظامي استان از دستگيري عامل كلاهبرداري 5 ميلياردي از شهروندان استان خراسان رضوي و ديگر استان هاي كشور كه 400 سكه تقلبي هم فروخته بود، خبر داد.

 

 

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سردار "قادر كريمي" گفت: در پي كسب اطلاعاتي مبني بر كلاهبرداري هاي شيادانه يك رمال در شهرستان "بجستان" كه ادعا مي كرد با اجنه سر و سري دارد با توجه به حساسيت موضوع دستورات لازم براي بررسي پرونده صادر شد.

وي افزود: تيم هاي پليس آگاهي شهرستان، تحقيقات خود را آغاز و با بررسي هاي اوليه مشخص شد که اين رمال با سوء استفاده از سادگي شهروندان و اعتقادات مذهبي مردم، ميليون ها تومان كلاهبرداري كرده است.

سردار كريمي گفت: پليس پس از هماهنگي با مقام قضائي، مخفيگاه متهم را در يكي از روستاهاي شهرستان مورد بازرسي قرار داد و 16 برگ چك سفيد امضاء، 9 برگ سفته، 12 برگ سند دست نويس و قولنامه هاي عادي و 2 برگ سند رسمي و ديگر مدارك را كشف كرد.

فرمانده انتظامي استان خراسان رضوي بیان داشت: متهم 60 ساله در تحقيقات اوليه به كلاهبرداري از 9 شاكي پرونده اعتراف كرد و بررسي هاي پليسي با توجه به اين شاكيان حاكي از آن بود كه مبلغ كلاهبرداري شده تاكنون 5 ميليارد ريال است.

وي خاطرنشان كرد: طی تحقيقات انجام شده از متهم كه به گفته شاكيان پرونده، ادعاي ارتباط با اجنه داشته براي كشف ديگر جرایم وی در حالي ادامه دارد كه پليس 8 دفترچه سررسيد حاوي اطلاعات در خصوص ثبت سفارشات و نام و نشان مراجعان ساده لوح كشف كرده است.

ردپاي 400 سكه زير خاكي تقلبي و ادعاي پوچ رمال شياد

سردار كريمي در این خصوص گفت: يكي از شاكيان پرونده كه چندي قبل با اين فرد آشنا شده در پيگيري شكايت خود گفت: اين فرد ادعا مي كرد که اجنه 400 سكه زير خاكي عتيقه برايش آورده اند و با اين تطميع كه ارزش سكه ها خيلي زياد است او را اغفال و سكه هاي زيرخاكي را با دريافت مبلغ 300 ميليون تومان به او فروخته است .

شاكي پرونده اظهار داشت: متهم اصرار داشته كه اين سكه ها را بايد در مكاني زير زمين دفن كند تا پس از گذشت مدتي خودش مشتري برايشان بفرستد و سود چند برابري نصیب او كند.

وي ادامه داد: شاكي پرونده با اطلاع از دستگيري متهم بلافاصله دست به كار مي شود و سكه ها را از زير خاك خارج مي كند اما متوجه زنگ زدگي و تقلبي بودن سكه ها مي شود.

فرمانده انتظامي استان خراسان رضوي با ابراز تاسف از وقوع چنين‌‌ آسيب هايي كه ناشي از سهل انگاري شهروندان است و فرصت را براي افراد سود جو فراهم مي كند تا به راحتي به خواسته های پليد خود دست يابند، گفت: پليس بارها به شهروندان هشدار داده كه هوشيار باشند و فريب افراد رمال كه با ادعاهاي پوچ وانمود مي كنند قادر به حل مشكلات، اختلافات و گره هاي زندگي ديگران هستند را نخورند .#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون