نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/4/20      18:17:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:144


نسخه چاپی| ارسال به دیگران
192 کشور عضو اينترپل هستند/ ضرورت آموزش و اطلاع رساني قوانين بين الملل
گروه استان ها - قم - رئيس پليس بين الملل ناجا بر ضرورت آموزش و اطلاع رساني قوانين بين الملل تاکيد کرد.

 

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سردار "هادي شيرزاد" رئيس پليس بين الملل ناجا در ديدار آيت الله "عليرضا اعرافي" رئيس حوزه هاي علميه سراسر کشور با بيان اين که پلیس بین الملل دومین محل ارتباط مستقيم و رسمی جمهوري اسلامي ايران با خارج از کشور است، اظهارداشت: مقر اینترپل در لیون فرانسه است و ۱۹۲کشور در آن عضو هستند.

وي مهم ترين فعاليت هاي آن را شامل بحث های آموزشی، اطلاع رسانی و جنایی برشمرد و تصريح کرد: در بخش جنايي کشورها بر اساس مجرمانی که دارند از سازمان اینترپل براي بررسی پرونده ها درخواست مي کنند.

رئيس پليس بين الملل ناجا افزود: هر شخص برای ورود و خروج به کشورهاي عضو، ابتدا در سیستم اینترپل بررسی و در صورت ممنوعیت بلافاصله بازداشت و به کشور مربوطه منتقل مي شود.

سردار شيرزاد در ادامه با اشاره به ضرورت اهميت آموزش و اطلاع رساني قوانين بين الملل، افزود: عدم اطلاع از قوانين بين الملل باعث مي شود تا افراد در خارج از کشور با موضوعاتي درگير شوند که در صورت آموزش می توانیم از بروز مشکلات پیشگیری کنیم.

وي تصریح کرد: در اکثر موارد، افراد کارهایی را در فضای بین الملل انجام می‌دهند که نمی دانند جرم است بنابراين اطلاع رساني در زمينه آموزش، پيشگيري و همچنين مشاوره به آن ها از اهميت بالايي برخوردار است.

آيت الله اعرافي رئيس حوزه هاي علميه سراسر کشور و رئيس جامعه المصطفي العالميه نيز در سخناني ضمن قدرداني از مجموعه نيروي انتظامي و پليس بين الملل ناجا به تشريح برخي از دستاوردها و فعالیت‌های گسترده مجموعه جامعة المصطفی العالميه اشاره کرد.

رئيس جامعه المصطفي العالميه گفت: محورهای مورد اشاره تان بسیار مهم و آموزش مسائل و قوانين بين الملل برای طلبه ها از اهميت بسزايي برخوردار است که باید فصل جدیدی را در اين رابطه آغاز کنیم.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون