نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/4/20      16:0:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:135


نسخه چاپی| ارسال به دیگران
اعتیاد، کلید بزهکاری و ارتکاب جرایم/ 70 درصد از سارقان دستگیر شده معتاد بوده اند
گروه استان ها-سمنان- فرمانده انتظامی شهرستان شاهرود با بیان اینکه 70 درصد از سارقان دستگير شده آلوده به موادمخدر بودند، تصریح کرد: بخش زیادی از آنان بزهکاري و ارتکاب جرم را پس از ابتلا به اعتياد و براي تامين هزينه موادمخدرشان انجام می دهند.

 

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس ، سرهنگ "سيد مجتبي اشرفي" در همايش پيشگيري از اعتياد که با حضور مسئولان شهرستانی و جمعي از جامعه پزشکي و دانشجويي شاهرود برگزار شد، اعتياد را معضلي توصیف کرد که همه جامعه در برابر آن مسئولیت دارند.

وي با اشاره به تبعات ناشی از اعتیاد، آن را به عوارض جسماني، رواني و اجتماعي تقسیم و تصریح کرد: اين 3عارضه زيرشاخه ها و خروجي هاي زيادي دارد که بسياري از اين زير شاخه ها که دردهاي جسمي، ناتعادلي هاي رواني و طرد از اجتماع است می تواند در افراد مبتلا، زمينه ساز انواع جرايم باشد.

اين مسئول انتظامي تاکید کرد: در بحث سرقت حدود 70 درصد از دستگير شدگان در شهرستان شاهرود اعتياد به مواد مخدر داشتند و بخش زیادی از آنان بزهکاري و ارتکاب جرم را پس از ابتلا به اعتياد و براي تامين هزينه موادمخدرشان انجام می دهند.

فرمانده انتظامي شاهرود با اشاره به اقدامات خوب صورت گرفته در این شهرستان در راستاي مبارزه با آسیب های مواد مخدرگفت: در سال گذشته قريب به 70 درصد از دستگير شدگان در زمينه مواد مخدر به مراجع قضائي و 30درصد آنان به کمپ هاي ترک اعتياد اعزام شده اند.

وي ، سن دستگير شدگان را به 3 رده سني تقسيم  و تصریح کرد : 15 الي25سال 15درصد، 25الي35سال25درصد و بالاي 35سال قريب به 60درصد دستگير شدگان شهرستان را تشکيل مي دهند که 97درصد آنان مرد و 3 درصد زن هستند.

سرهنگ اشرفي با اشاره به تحصيلات اين افراد گفت: از تعداد دستگير شدگان6درصد بي سواد، 5.27 درصدابتدايي، 31درصد سيکل، 28درصدديپلم،3 درصد فوق ديپلم، 4درصد ليسانس و 5.0 درصد فوق ليسانس هستند.

فرمانده انتظامی شهرستان شاهرود در پایان نجات يک معتاد را نجات کل جامعه توصیف و آن را وظيفه ای همگاني دانست و افزود: همه افراد در حوزه پیشگیری از اعتیاد و درمان معتادان مسئول هستند و  بي توجهي به اين قشر و طرد آنان از جامعه، آسیب های فراوانی برای همه افراد اجتماع در پی خواهد داشت.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون