نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/4/21      8:24:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:252


نسخه چاپی
اختصاصی؛
هشدار پلیس آگاهی به شهروندان/ کلاهبرداری با عنوان فروش لیزینگی خودرو و پیش فروش آپارتمان
گروه ناجا ـ معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا گفت: درج آگهی در مطبوعات و ساير مراكز مبنی بر فروش لیزینگی خودرو و یا پیش فروش آپارتمان دلیلی بر صحت و درستي مطالب عنوان شده و تأييد آن از سوي مراجع رسمي نمي باشد.

سرهنگ" محمدرضا اکبری" در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری پلیس در تشریح این خبر اظهار داشت: با توجه به افزایش قیمت آپارتمان و خودرو در ماه های اخیر، احتمال اینکه کلاهبرداران حرفه ای به سمت و سوی سوء استفاده از شهروندان تحت عناوین مختلف روی آورند متصور می باشد که خریداران در هنگام خرید و فروش مراقب باشند.

وی ضمن هشدار و توجه شهروندان در این خصوص افزود: درج آگهی در مطبوعات از سوي شركت ها، مؤسسات و ساير مراكز مبنی بر فروش لیزینگی خودرو و یا پیش فروش آپارتمان دلیلی بر صحت و درستي مطالب عنوان شده و تأييد آن از سوي مراجع رسمي نمي باشد.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا تصریح کرد: مردم نباید به همه شرکت های لیزینگ خودرو اعتماد کنند و پیش از پرداخت هر گونه وجهی از مجوزدار بودن آن شرکت از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اطمینان حاصل کنند.

وی اضافه کرد: اسامی شرکت های مجاز در فروش لیزینگی خودرو در سایت بانک مرکزی به نشانی www.cbi.ir موجود  است.

سرهنگ اکبری خاطرنشان کرد: شهروندان برای پیش خرید ملک می بایست علاوه بر اینکه از صحت و سقم اسناد ارائه شده از سوی فروشنده مطمئن شوند، قرارداد را در بنگاه های معاملات ملکی دارای مجوز منعقد و کد رهگیری معتبر دریافت کنند، ضمن اینکه فروشنده نیز موظف است سند اولیه ملک را به رؤیت مشاور املاک و خریدار برساند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون