نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/4/21      11:14:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:109


نسخه چاپی| ارسال به دیگران
پویایی، بهره وري و كاهش هزينه ها، محورهای نظارتی پلیس است
گروه استان ها- مرکزی- فرمانده انتظامی استان با اشاره به نقش نظارت پذيري پويايي و بالندگي سازمانی گفت: ایجاد پویایی، ارتقاء بهره وري و كاهش هزينه ها رکن محوری نظارت های تخصصی پلیس است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار"کیومرث عزیزی" در جلسه نظارت تخصصی فرماندهی انتظامی شهرستان اراک امنیت اجتماعی را لازمه حیات هر نظام سیاسی و اجتماعی خواند و گفت: اهميت امنيت اجتماعی در پيشرفت هر جامعه اي تا بدان پايه است که بستر و پيش نياز هرگونه توسعه است.

وی از امنیت اجتماعی به عنوان یکی از ارکان حقوق شهروندی یاد کرد و یادآور شد : تحقق امنیت پایدار همواره نیازمند شناخت و اتخاذ راهبردهای اجتماعی و فرهنگی مؤثر است، زیرا تجربه نشان داده که امنیتی که برآمده از مؤلفه های قدرت سخت یا نیمه سخت باشد، ناپایدار و سست است.

فرمانده انتظامي استان مركزي با اشاره به توانمندي و اقتدار نيروهاي مسلح در حفظ و صيانت از مرز و بوم ايران اسلامي بيان داشت: بي ترديد هيچ عنصري براي پيشرفت، توسعه، تكامل جامعه و شكوفايي استعدادها، مهمتر از عنصر امنيت و تأمين آرامش در جامعه نيست و توسعه، خلاقيت و تحركات اجتماعي در هرجامعه ای نیز بدون امنيت امكانپذير نخواهد بود.

این مقام ارشد انتظامی در استان مرکزی با تقدير از تلاش كاركنان فرماندهي انتظامي شهرستان اراک در انجام مطلوب مأموريت هاي ناجا اظهار داشت: نیروی انتظامی به عنوان شاخص‌ترین مصداق ضابط و خط مقدم ارتباط با مردم، وظیفه تامین نظم و امنیت شهروندان را به عنوان یکی از مهمترین مصادیق حقوق عمومی بر عهده دارد.

وي ایجاد پویایی، ارتقاء بهره وري و كاهش هزينه ها را رکن محوری نظارت های تخصصی پلیس دانست و تصريح كرد: كيفيت كاركردهاي پليس در سطوح مختلف به خصوص نيروهاي خط مقدم و سر انگشتان، يعني كلانتري ها و گشتي ها كه در سرمايه اجتماعي پليس يعني اعتماد عمومي، تبلور پيدا مي كند، بنابراين اگر اعتماد مردم به پليس افزايش و توسعه يابد، اقبال و مشاركت هدفمند مردم در امور انتظامي جامعه نيز رنگ ديگري به خود خواهد گرفت.

سردار عزیزی با تاکید بر حفظ و رعایت حقوق شهروندی از سوی پلیس در مأموریت های انتظامی گفت : تکریم ارباب رجوع، خلق خوش، نزاکت، ادب و متانت از عناوین مهم یک پلیس مکتبی به شمار می رود.

این مقام مسئول بر هم افزايي و انسجام در مجموعه سازماني و تعاملات فراسازماني نيز تاكيد داشت و گفت: تمام واحدهاي انتظامي بايد با يکديگر تعامل داشته باشند و با استفاده صحيح و هدفمند از تجهيزات و امكانات موجود در همه قسمت ها با ارتباط گيري صحيح و کارآمد و بهره گيري از سرمايه ها و ظرفيت هاي موجود در ديگر سازمان ها و همراهي كليه اقشار اجتماعي، تمامي موانع و مشکلات پيش رو را در جهت رفع و کاهش آسيب هاي اجتماعي حل کنند.

وی در پایان بالا بردن استانداردها و ارتقاء سطح خدمات با رویکرد پاسخگویی، شفافیت، خدمت موثر، نگاهی اقناعی به افکار عمومی، توجه به شاخص‌های امنیت روانی، توجه به آزادی‌های شهروندی و دوری از رفتارهای ناقض حقوق شهروندان را برخی از مصداق ها و معیارهای پلیس جامعه محور دانست و بر ارتقاء برنامه های آموزشی و تدوین برنامه راهبردی در این مقوله تاکید کرد.#

 


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون