نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/4/26      9:36:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:240


نسخه چاپی
دیدار رئیس پلیس آگاهی ناجا با رئیس سازمان تحقیقات فدرال پاکستان/ توافق بر همکاری آموزشی و تبادل اطلاعات و تجربیات بین دو کشور
گروه ناجا ـ در دیدار و گفت و گوی رئیس سازمان تحقیقات فدرال پاکستان و رئیس پلیس آگاهی ناجا بر توسعه همکاری های مشترک در راستای تبادل اطلاعات، همکاری های آموزشی و نیز انتقال تجربیات دو کشور توافق و تاکید شد.
 
 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار" محمدرضا مقیمی" در دیدار با ژنرال "بشیر احمد مامون" رئیس سازمان تحقیقات فدرال پاکستان، ضمن خوش آمد گویی، توسعه روابط دو کشور را مهم برشمرد و اظهار داشت: می خواهیم شاهد توسعه روابط دو کشور باشیم که همکاری کشور پاکستان در این خصوص بسیار حائز اهمیت است.

رئیس پلیس آگاهی ناجا با بیان اینکه در نیروی انتظامی تنها پلیس آگاهی به جرایم جنایی می پردازد، افزود: یکی از قدیمی ترین پلیس ها در ناجا، پلیس آگاهی می باشد که قدمت آن به 144 سال پیش بر می گردد به طوری که بسیاری از پرونده های آن موجود می باشد.

وی در ادامه به فرایند ماموریت های محوله در پلیس آگاهی پرداخت و گفت: هر یک از مدیران و روسا در این پلیس غیر از مدیریت کلان جرم در کشور باید کارآگاه کشف علمی جرم نیز باشد.

رئیس پلیس آگاهی ناجا تصریح کرد: دو کشور همسایه با مرتفع کردن مشکلات می توانند به هم در زمینه های مختلف کمک و همکاری خوبی داشته باشند.

وی گفت: برخی از خودروهای سرقتی به ویژه خودروهای تیز رو داخلی که کشف نشده اند به سمت پاکستان، افغانستان و بعضا  جمهوری آذربایجان حرکت می کنند که برای ما بسیار اهمیت دارد که کشورهای همسایه ورود و خروج آنها را کنترل کند تا منجر به جرایم دیگری نشوند.

سردار مقیمی اظهار داشت: سرنخ درصد کمی از آدم ربایی ها نیز در کشور همسایه وجود دارد که توقع ما هماهنگی و همکاری پلیسی در آن کشور می باشد.

مصمم به گسترش روابط با ایران در همه حوزه ها

ژنرال "بشیر احمد مامون" نیز در ادامه این ملاقات به اجرای توافقاتی که 9 سال پیش پلیس پاکستان با ایران داشته اشاره کرد و افزود: تا آخر ماه آینده قرار است افسر رابط پلیس ما در تهران مستقر شود که ضمن همکاری در خصوص موضوعات تروریستی، تعاملات دیگری را نیز در زمینه های مختلف پلیسی داشته باشد.

وی به تبادل متقابل آموزشی دو کشور تاکید کرد و افزود: امیدواریم با تقویت این همکاری بیش از پیش در زمینه فراگیری دانش، پلیس دو کشور بتوانند در این تبادلات موفق عمل کنند.

این مقام ارشد همچنین در خصوص ارتقاء همکاری های مشترک در راستای تبادل اطلاعات، همکاری های آموزشی و نیز انتقال تجربیات توافق و تاکید کرد.

رئیس سازمان تحقیقات فدرال پاکستان با بیان اینکه کار رسیدگی و مبارزه با قاچاق کالا در کشور پاکستان مربوط به گمرک می باشد، گفت: ما مصمم به گسترش روابط با ایران در همه حوزه ها هستیم.

وی در ادامه این گفت و گو بحث سرقت خودرو را یکی از چالش های کشورهای مختلف دانست و بیان کرد: با توجه به اینکه در کشور پاکستان تعداد خودروها نسبت به ایران کمتر است اما چیزی حدود 14 الی 15 درصد سرقت ها مربوط به خودرو می باشد.

ژنرال "بشیر احمد مامون" با بیان اینکه در پاکستان موتور سیکلت در اقدامات تروریستی زیاد استفاده می شود، تصریح کرد: گوشی و خودروهای سرقتی بیشتر برای جریانات تروریستی انجام می شود که این یکی از دغدغه ها و چالش های ما محسوب می شود به طوری که بیشترین میزان سرقت در موتورسیکلت ها، موتور سیکلت دو چرخ و در خودروها سوزوکی و تویوتا کرولا می باشد.#

 


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون